Menu główne
Portal dla rodziców...

Ozdoby świąteczne z papieru - bombka łezka

Ozdoby choinkowe z papieru to bardzo efektowna, a zarazem stosunkowo prosta w wykonaniu dekoracja świąteczna. Ich przygotowanie to również wspaniały pretekst do budowania rodzinnych więzi oraz podsycania atmosfery nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 

osdoby-swiateczne-papieru-bombka

 

Kolorowa łezka - propozycja na bombkę z papieru

Przygotowanie tej pięknej bombki z papieru zajmie Wam dosłownie kilka - kilkanaście minut. A materiały do jej zrobienia znajdziecie bez problemu w domu lub najbliższej księgarni, supermarkecie, czy sklepie papierniczym.

 

Z powodzeniem możesz zaangażować do jej przygotowania swoje pociechy. Pozwól im wybrać kolory bombki, pokaż jak się ją klei. Jeśli nie mają jeszcze dużej sprawności w operowaniu nożyczkami, przygotuj wcześniej paski papieru odpowiedniej długości.

 

Potrzebne materiały:

  • kolorowe lub ozdobne kartki papieru,
  • wstążka lub sznurek (do zawieszenia na choince),
  • klej,
  • nożyczki zwykłe lub ząbkowane,
  • ołówek, linijka.

 

Sposób wykonania naszej ozdoby choinkowej z papieru


1.    Wybierz papier w czterech kolorach. Następnie wytnij z nich cztery paski o szerokości 1,5 cm i długości odpowiednio: 25 cm, 20 cm, 15 cm i 10 cm.

 

My użyliśmy dwustronnych, kolorowych kartek do drukarki i paska z nadrukowanym motywem kwiatowym - wydrukowanym na kolorowej drukarce. Motyw kwiatowy możesz również uzyskać z ozdobnej chusteczki, najlepiej podklejonej białą kartką.

 

2.    Końce pasków posmaruj klejem i sklej każdy pasek tak, aby ułożyć z nich kółka. Sklejając najdłuższy pasek, pamiętaj o wklejeniu wstążki bądź nici do zawieszenia na choince!


3.    Ułóż kółka jedno w drugie – zaczynając od najmniejszego – i sklej je ze sobą jak na zdjęciu. Poczekaj aż klej wyschnie.

osdoby-swiateczne-papieru-bombka

 

4.    Zawieś na choinkę. Twoja bombka gotowa!

 

Prawda, że ładna i prosta :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Skrzydlaty ptaszek >>

Mikołaj z papieru >>

Pawie oczka >>

Betlejemska gwiazda >>

Bombka z pasków >>

Bombka serce >>

Płatek śniegu >>

Coś z niczego - ozdoby choinkowe >>

Łańcuch z kokardek >>

Łańcuch z kółek >>

Łańcuch girlanda >>

 

Zdjęcia: Redakcja www.dzidziusiowo.pl

Patrycja Wrotek

Google Plus

Prywatnie mama dwójki przesłodkich dziewczynek Hani i Oli, które zajmują jej wszystkie wolne i te mniej wolne chwile. Zwolenniczka noszenia w chuście, wychowywania dzieci w bliskości z rodzicami i kochania ich takimi, jakimi są. Nieustannie poszukuje dobrych odpowiedzi i "sposobu na dziecko"....

Komentarze  

#1 Guest 2013-12-08 14:00
hahahhahahahaha h nie łatwe mmmmmmmmmmmmmmm
Cytuj

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.