Pierwsze urodziny dziecka

Pierwsze urodziny dziecka to prawdziwy kamień milowy! Jako szczęśliwa mama jednoroczniaka możesz pogratulować sobie wytrwałości – przejście przez ostatnie kilkanaście miesięcy było w końcu nie lada wyzwaniem. Teraz, wraz z Twoim rosnącym maluszkiem, możesz świętować pierwszą rocznicę jednego z najszczęśliwszych dni Twojego życia.

 

Przyjęcie urodzinowe

 

Przygotowanie przyjęcia na pierwsze urodziny może okazać się skomplikowane – wszak gościem honorowym jest Twoja mała pociecha, lecz wypada, by wszyscy, niezależnie od wieku dobrze się na nim bawili. Ponieważ pierwsze urodziny dziecka tak naprawdę są imprezą dla dorosłych, zaproś najbardziej wyjątkowych przyjaciół i krewnych. Lepiej też, by nie było ich zbyt wiele – pamiętaj, że w czasie przyjęcia urodzinowego wciąż będziesz musiała troszczyć się o swojego malucha.

 

Pierwsze urodziny - nie zapomnij o torcie

Nieodłączną częścią imprezy urodzinowej jest tort. Choć mały solenizant nie poradzi sobie ze zdmuchnięciem świeczki, nic nie stoi na przeszkodzie, by pomogli mu w tym mama i tata. Nie ma znaczenia, czy przygotujesz ciasto sama, czy zamówisz w cukierni – ważny jest aspekt symboliczny. Kolorowy, kształtem przypominający samochodzik lub niedźwiadka z pewnością wzbudzi zachwyt w oczach Twojego dziecka.

Miło będzie, jeśli poczęstujesz gości jakimś posiłkiem. Nie jest to jednak koniecznością. Jeśli jednak zdecydujesz się uraczyć ich żołądki którymś ze swoich specjałów – nie przesadzaj z ich ilością. Goście i tak nie zdążą zjeść wszystkiego w trakcie przyjęcia. Postaw na przekąski, sałatki, krakersy, paluszki, kolorowe galaretki, ciastka i cukierki, zwłaszcza jeśli wśród przybyłych na przycięcie urodzinowe będą też inne dzieci.

 

Przyjęcie urodzinowe - przypomnijmy sobie ten rok

Sympatyczną niespodzianką i dobrą zabawą dla wszystkich jest oglądanie pamiątek – fotografii, filmów, czy też samodzielnie wykonanych prezentacji upamiętniających poszczególne etapy z życia solenizanta.

Staraj się zbytnio nie przeciągać przyjęcia urodzinowego – ciągnące się dyskusje przy lampce wina lub innych trunkach lepiej pozostaw na inne okazje. Najlepiej jeśli przyjęcie trwać będzie 2, maksymalnie 3 godziny. Pamiętaj, że jest to czas na to, aby uczcić narodziny Twojego dziecka. Na koniec dnia pozwól więc sobie na relaks w małym gronie - najlepiej „mama, tata i Wasza pociecha”.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Dron All right reserved

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Czerwiec 23, 2014
No wiadomo że do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie, ale warto taką imprezkę przynajmniej dla najbliższych zorganizować;)
Ocena:
Grudzień 15, 2013
Tiaaa. A co jak się mieszka w innym mieście niż rodzina? Jak już przyjadą to z nocowaniem i robi się gruba impreza czy się tego chce czy nie :/