Chodzik – pomaga czy przeszkadza?

Kiedy nasze maleństwo raczkuje i powoli zaczyna podrywać się do chodzenia, do głowy często przychodzi nam pomysł kupienia chodzika, żeby mu pomóc w tym procesie. Czy rzeczywiście przyspieszy to moment, w którym dziecko stanie na nogi?

Zbędne gadżety dla dziecka

Pierwszy raz zostajesz mamą i masz problem z zakupami do wyprawki? Co jest naprawdę potrzebne a z czego możemy zrezygnować? Sprawdź naszą subiektywną listę rzeczy zbędnych.

Śpiworki, kocyki, ręczniki z kapturkami

Śpiworki, kocyki, ręczniki z kapturkami – one też powinny znaleźć się w wyprawce Waszego szkraba!

Szczotki do włosów dla niemowląt

Zazwyczaj maluchy do 2. roku życia nie posiadają zbyt obfitego owłosienia na głowie. Oczywiście, zdarzają się wyjątki ale do nich stosuje się te same zasady pielęgnacji, co do dzieci o mniejszym owłosieniu. Jak zatem dbać o czuprynę?

Ubranka dla niemowlaka

Obecnie przemysł odzieżowy oferuje ubranka dziecięce w szerokiej gamie kolorystycznej, wybór jest ogromny. Mimo to wiele matek nadal przestrzega starej, odwiecznej zasady: dla chłopców niebieskie, dla dziewczynek różowe.

Artykuły do dziecięcej pupy

Pupa niemowlaka jest najbardziej narażona na podrażnienia skóry. Szczelnie zamknięta w pieluszcze, narażona na ciągły kontakt z moczem i kałem. Wystarczy byle drobiazg, by pojawiły się zaczerwienienia, otarcia czy pęcherzyki. Na ratunek tego delikatnego ciała idą artykuły do dziecięcej pupy.

Wiaderko do kąpieli

Wiaderko do kąpieli to alternatywa dla tradycyjnych wanienek dziecięcych. Jest mniejsze, bardziej poręczne, a dodatkowo dziecko w wiaderku siedzi w pozycji embrionalnej całkowicie zanurzone w ciepłej wodzie. Tylko, że wygląda w nim trochę dziwnie. Czy zatem warto wypróbować wiaderko czy jednak zostać przy sprawdzonej wanience?

Pieluchy

Dziś hasło "czas to pieniądz" stale zyskuje na wartości. Okazuje się, że w opiece nad dzieckiem także. Pieluchy jednorazowe, bo o nich mowa, są najlepszym tego przykładem. Na co zwrócić uwagę wybierając pampersy?

Krem na odparzenia

O niemowlaka, a zwłaszcza jego delikatne ciało dbamy szczególnie. Wyjątkowo podatna na wszelkie podrażnienia jest, wiecznie 'zapakowana' w pieluszkę dziecięca pupa, dlatego właśnie na niej się skupmy. W dziecięcej wyprawce nie może bowiem zabraknąć kremu na odparzenia.

Łóżeczko czy kołyska?

Dla niemowląt Dla niemowląt jedną z najistotniejszych rzeczy jest zdrowy sen. Żeby dziecko dobrze spało musi mieć stworzone odpowiednie warunki. Wielu świeżo upieczonych rodziców podczas urządzania pokoju dla maleństwa zastanawia się co lepsze: kołyska czy łóżeczko?