Pieluchy

Dziś hasło "czas to pieniądz" stale zyskuje na wartości. Okazuje się, że w opiece nad dzieckiem także. Pieluchy jednorazowe, bo o nich mowa, są najlepszym tego przykładem. Na co zwrócić uwagę wybierając pampersy?

Krem na odparzenia

O niemowlaka, a zwłaszcza jego delikatne ciało dbamy szczególnie. Wyjątkowo podatna na wszelkie podrażnienia jest, wiecznie 'zapakowana' w pieluszkę dziecięca pupa, dlatego właśnie na niej się skupmy. W dziecięcej wyprawce nie może bowiem zabraknąć kremu na odparzenia.

Łóżeczko czy kołyska?

Dla niemowląt Dla niemowląt jedną z najistotniejszych rzeczy jest zdrowy sen. Żeby dziecko dobrze spało musi mieć stworzone odpowiednie warunki. Wielu świeżo upieczonych rodziców podczas urządzania pokoju dla maleństwa zastanawia się co lepsze: kołyska czy łóżeczko?

Biustonosze dla karmiących matek

W trakcie ciąży Twoje piersi stają się pełniejsze. Wszystkie kobiety o małym biuście są z tego faktu bardzo dumne. Aby piersi długo pozostały jędrne i kształtne, po porodzie, samo smarowanie ich kremami nie wystarczy. Obfite i pełne mleka stają się dodatkowo uciążliwe. Na ratunek przychodzą biustonosze do karmienia.

Wanienki

Wanienka jest jednym z ważniejszych elementów wyprawki dla niemowlaka. Ich wybór w sklepach jest ogromny. Wanienki różnią się wszystkim: od kształtu, poprzez cenę, po kolor. Jeśli wybierzecie dobrze - kąpiel będzie atrakcyjna dla dziecka i wygodna dla rodzica. Ale czym one się różnią między sobą i jak wybrać, żeby było dobrze?

Zabawki dla niemowląt

Noworodek zaczyna poznawanie świata poprzez zmysły: wzroku, słuchu, smaku i dotyku. Dlatego wybierając zabawki dla niemowląt decydujmy się na takie, które przez odpowiednią stymulację będą rozwijać wrodzone zdolności naszej pociechy.

Urządzamy pokój noworodka

Pokój noworodka powinien być nie tylko ładny i wygodny dla dziecka, ale też dla rodziców. W urządzaniu postaw na minimalizm i rozwiązania praktyczne. Na co zwrócić uwagę aranżując pokój dla maluszka?

Przewijaki

Nie są niezbędne, nie goszczą w każdym niemowlęcym pokoju. Można zastąpić je kanapą bądź komodą nakrytą kocem. Przewijaki – o nich mowa.

Termometry dla dzieci

Po wycofaniu ze sprzedaży tradycyjnych termometrów rtęciowych, rynek farmaceutyczny zasypały termometry elektroniczne, douszne, paskowe, bezdotykowe, smoczkowe… W takim gąszczu oferowanego sprzętu trudno zdecydować, który będzie najlepszy dla maleńkiego noworodka.

Materace do łóżeczek

Dla noworodków i niemowląt bardzo ważny jest sen. Średnio zajmuje im on od 14. do nawet 20. godzin na dobę. Wybór odpowiedniego łóżeczka czy kołyski to jednak nie wszystko. Najważniejszy jest bowiem materac. To od niego przecież zależy czy dziecko będzie czuło się komfortowo i czy będzie dobrze, i zdrowo sypiało.