Biustonosze dla karmiących matek

W trakcie ciąży Twoje piersi stają się pełniejsze. Wszystkie kobiety o małym biuście są z tego faktu bardzo dumne. Aby piersi długo pozostały jędrne i kształtne, po porodzie, samo smarowanie ich kremami nie wystarczy. Obfite i pełne mleka stają się dodatkowo uciążliwe. Na ratunek przychodzą biustonosze do karmienia.

Wyprawka dla dziecka – tanie zakupy dla dzieci

Wózek, fotelik samochodowy, krzesełko do karmienia, pieluchy, łóżeczko, ubranka i masa drobiazgów dla dziecka lądują w twoim koszyku na zakupy. Czterocyfrowa kwota na rachunku przyprawia Cię o zawrót głowy. Z bólem serca podajesz sprzedawcy kartę.

Wanienki

Wanienka jest jednym z ważniejszych elementów wyprawki dla niemowlaka. Ich wybór w sklepach jest ogromny. Wanienki różnią się wszystkim: od kształtu, poprzez cenę, po kolor. Jeśli wybierzecie dobrze - kąpiel będzie atrakcyjna dla dziecka i wygodna dla rodzica. Ale czym one się różnią między sobą i jak wybrać, żeby było dobrze?

Zabawki dla niemowląt

Noworodek zaczyna poznawanie świata poprzez zmysły: wzroku, słuchu, smaku i dotyku. Dlatego wybierając zabawki dla niemowląt decydujmy się na takie, które przez odpowiednią stymulację będą rozwijać wrodzone zdolności naszej pociechy.

Urządzamy pokój noworodka

Pokój noworodka powinien być nie tylko ładny i wygodny dla dziecka, ale też dla rodziców. W urządzaniu postaw na minimalizm i rozwiązania praktyczne. Na co zwrócić uwagę aranżując pokój dla maluszka?

Przewijaki

Nie są niezbędne, nie goszczą w każdym niemowlęcym pokoju. Można zastąpić je kanapą bądź komodą nakrytą kocem. Przewijaki – o nich mowa.

Termometry dla dzieci

Po wycofaniu ze sprzedaży tradycyjnych termometrów rtęciowych, rynek farmaceutyczny zasypały termometry elektroniczne, douszne, paskowe, bezdotykowe, smoczkowe… W takim gąszczu oferowanego sprzętu trudno zdecydować, który będzie najlepszy dla maleńkiego noworodka.

Materace do łóżeczek

Dla noworodków i niemowląt bardzo ważny jest sen. Średnio zajmuje im on od 14. do nawet 20. godzin na dobę. Wybór odpowiedniego łóżeczka czy kołyski to jednak nie wszystko. Najważniejszy jest bowiem materac. To od niego przecież zależy czy dziecko będzie czuło się komfortowo i czy będzie dobrze, i zdrowo sypiało.

Proszek do prania dla niemowlaka

Ubranka niemowląt nie mogą być prane w tym samym proszku, co ubrania reszty rodziny, gdyż może to podrażnić skórę dziecka lub wywołać alergię. Powinno się stosować wyłącznie specjalny proszk lub płatki mydlane przeznaczone do prania ubranek i pieluszek dziecięcych.

Elektroniczna niania

Elektroniczna niania jest niezastąpionym sprzętem każdego nowoczesnego rodzica, który bez obawy o śpiące dziecko może oddać się swoim ulubionym czynnościom w domu lub ogrodzie.