Wprowadzanie nowych dań, czyli 8-mio miesięczny Janek testuje produkty BoboVita

Dzięki portalowi Dzidziusiowo.pl otrzymałam do przetestowania nowe smaki obiadków i deserków marki BoboVita. Niedawno Janek skończył 8 miesięcy, a więc jest to idealny moment na wprowadzanie bardziej złożonych dań, o nowej konsystencji i nieznanych dotąd smakach.

 

Janek odkrywa nowe smaki od BoboVita

 

Nowe smaki - nowe wyzwania

Po otwarciu paczki moim oczom ukazał się naprawdę fajny widok! W paczce znalazłam aż pięć produktów i muszę przyznać, że ich nazwy brzmią bardzo smakowicie, aż szkoda, że młody nie umie czytać, bo ślinka leci :). Poniżej lista produktów, które dostaliśmy do przetestowania:

  1. Makaron z pomidorami, szynką i serem,
  2. Jarzynki z soczystym indykiem,
  3. Ziemniaczki z wołowiną i szpinakiem,
  4. Jabłka, morele i brzoskwinie z biszkoptem,
  5. Risotto z rybą i warzywami.

 

Nowe smaki obiadków i deserków od BoboVita


Rozszerzanie diety Janka rozpoczęliśmy stosunkowo niedawno, stąd też nie byłam pewna czy mu zasmakują nowe dania i deserki od BoboVita. Wiedziałam, że to posiłki, którym mogę zaufać - jakość i bezpieczeństwo dań dla dziecka są dla mnie bardzo ważne. Próbowałam już różnych dań. Jednym razem zjadał ze smakiem, innym razem trzeba było wyrzucić zawartość słoiczka, bo nie zjadał i za długo stało w lodówce:(

 

Pierwsze wrażenia z produktami BoboVita

Pierwsze moje wrażenie jakie było po otwarciu słoiczka (Jarzynki z soczystym indykiem) to wyczuwalny, przyjemny zapach. Konsystencja obiadku w sam raz: papka z kawałkami warzyw do gryzienia. Trochę się obawiałam, że Janek sobie nie poradzi z przegryzaniem, bo pomimo skończonych już 8. miesięcy nadal nie widać ani jednego ząbka. Jednak moja obawa była nieuzasadniona. Janek tak pałaszował posiłek jak nigdy dotąd, więc pokusiłam się i sama spróbowałam. Powiem, że niczego sobie. Nawet smaczne i lepsze od niektórych obiadków, które sama mu gotuję.

 

Janek odkrywa nowe smaki od BoboVita

 

Potem przyszedł czas na deserek - czyli Jabłka, morele i brzoskwinie z biszkoptem. Delikatny mus o przepysznym zapachu i pysznym smaku Janek jadł tak, że aż się mu uszy trzęsły. W kwestii deserów to nie ma opcji żeby ich mały nie zjadł! Po prostu je uwielbia! 

 

Kolejny obiadek, czyli Makaron z pomidorami, szynką i serem zniknął z talerzyka w mgnieniu oka. To było pierwsze spotkania Janka z makaronem i jak widać bardzo udane. Najmniej jednak przypadł mu do gustu szpinak, a dokładnie Ziemniaczki z wołowiną i szpinakiem. Niestety nie było szans na to, aby obiadek został cały zjedzony. Coś w tym musi być, że dzieci nie lubią szpinaku. Ja wiem, że to wartościowe warzywo i nie zrezygnuję z podawania synkowi tego obiadku przy następnej okazji. Chcę dać mu trochę czasu, aby oswoił się z nowym smakiem, wówczas mam nadzieję, że przekona się do niego i z chęcią będzie go pałaszował :)

 

Na koniec zostawiliśmy sobie obiadek Risotto z rybą i warzywami. Nie tylko ja byłam ciekawa tego smaku, ale sam Janek również. Już sama nazwa zapowiada się pysznie :) Na początku była to nowość dla Janka. Widać było, że czujnie bada w buzi konsystencję. Miny jego były bezcenne. Jednak po chwili buzia zaczęła się szeroko otwierać i obiadek został zjedzony ze smakiem. 


Po kilku nowych posiłkach jestem zadowolona z produktów do testowania. Cieszy mnie to, że Janek się najadał obiadkami, dzięki temu byłam spokojna, że niczego mu nie brakowało. Jeśli chodzi o Nas to w domku gotujemy potrawy dla siebie i maluszka, ale zawsze mam pod ręką przygotowane obiadki i deserki w słoiczku aby mieć je na tak zwaną czarną godzinę i na pewno nowe produkty BoboVita się znajdą wśród nich :)

 

Ewa, mama Janka (8-miesięcy)

 

Przeczytaj również: 

Odkrywamy nowe smaki BoboVita, czyli 5-cio miesięczny Staś rozszerza dietę >>>

 

Bobovita nowe smaki

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Aktualnie brak komentarzy dla wpisu