Warto przeczytać

4 metody karmienia wcześniaka - Co jest najlepsze dla mojego dziecka?

Mamo, Tato – pierwsze słowa

Opieka nad noworodkiem kiedyś i dziś cz. 2

Powiększenie piersi - czy po operacji plastycznej biustu można nadal karmić?

Trudno znaleźć kobietę, która jest w pełni zadowolona ze swojego ciała. Najczęściej chciałybyśmy zmienić wygląd naszych piersi.

Karmienie piersią a odchudzanie

Wiele kobiet po porodzie chciałoby jak najszybciej zrzucić te wszystkie kilogramy, które pozostały po ciąży. Pojawia się jednak pytanie czy można odchudzać się podczas karmienia piersią? Czy nie zaszkodzi to dziecku?

Zbędne gadżety dla dziecka

Pierwszy raz zostajesz mamą i masz problem z zakupami do wyprawki? Co jest naprawdę potrzebne a z czego możemy zrezygnować? Sprawdź naszą subiektywną listę rzeczy zbędnych.

Niemowlę a pasożyty

Kiedy dziecko zaczyna raczkować po domu, a potem samodzielnie stawiać pierwsze kroki, gwałtownie wzrasta ryzyko zarażenia pasożytami.

Obniżone napięcie mięśniowe

Tuż po porodzie noworodek poddawany jest szczegółowemu badaniu lekarskiemu, a jego stan określany jest za pomocą dziesięciopunktowej skali APGAR.

Śpiworki, kocyki, ręczniki z kapturkami

Śpiworki, kocyki, ręczniki z kapturkami – one też powinny znaleźć się w wyprawce Waszego szkraba!

Niemowlak w samolocie

Jak wynika ze statystyk, latamy coraz częściej i coraz chętniej, ale wciąż rzadko z dziećmi. Linie lotnicze wychodzą na przeciw rodzicom i ułatwiają podróże z najmłodszymi.

Odruchy u noworodka

Każdy noworodek przychodzi na świad wyposarzony w tzw. odruchy. Są to automatyczne reakcje organizmu na określone bodźce z otoczenia. Jakie to odruchy i kiedy zanikają?

Szczotki do włosów dla niemowląt

Zazwyczaj maluchy do 2. roku życia nie posiadają zbyt obfitego owłosienia na głowie. Oczywiście, zdarzają się wyjątki ale do nich stosuje się te same zasady pielęgnacji, co do dzieci o mniejszym owłosieniu. Jak zatem dbać o czuprynę?

Uderzanie głową

Czy i Ciebie niepokoi fakt, że Twoje dziecko uderza głową w podłogę, ścianę lub szczebelki łóżeczka? Bez obaw. Takie ‘dziwne’ zachowanie dotyczy aż 20% dzieci (głównie chłopców) i zazwyczaj ustępuje samoistnie przed ukończeniem trzeciego roku życia.