Warto przeczytać

Dlaczego warto kupić otulacz dla niemowlaka?

Uwaga nadchodzi kolka

Odruchy u noworodka

Refluks żołądkowo - przełykowy u dzieci

Refluks żołądkowo-przełykowy to zespół objawów, które powstają w następstwie cofania się treści pokarmowej z żołądka do przełyku. U niemowląt refluks to zjawisko fizjologiczne, które jest wynikiem niedojrzałości układu pokarmowego.

Skaza białkowa

Jak wskazują liczne dane statystyczne, niemal z roku na rok, zwiększa się populacja osób zapadających na różnego rodzaju alergie. Problem jest o tyle poważny, że dotyka on coraz młodsze jednostki: w tym także i małe dzieci.

Rozwój wcześniaka

Wcześniak to dziecko, które przyszło na świat między 22. a 37. tygodniem ciąży. Noworodki te osiągają zazwyczaj wagę poniżej 2500g, ich skóra ma żywo-czerwoną barwę, jest bardzo cienka i pokryta meszkiem.

Jak wybrać dobre mleko modyfikowane?

Byłoby idealnie, gdyby zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka było karmione piersią. Jednak nie zawsze jest taka możliwość, dlatego trzeba zastanowić się nad wybraniem dobrego mleka modyfikowanego. Czym się kierować i co trzeba wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

Podstawowe zasady bezpieczeństwa niemowląt

Gdy dziecko zaczyna chodzić rodzice muszą mieć oczy dookoła głowy. Mały odkrywca wszystkiego musi dotknąć, zobaczyć i oczywiście spróbować. W jednej chwili grzecznie bawi się autami, w drugiej szpera w szafce z detergentami. Co zatem zrobić, aby stworzyć dziecku bezpieczny dom ?

Udzielanie pierwszej pomocy

Udzielanie pierwszej pomocy to jedna z tych umiejętności, której nie wykorzystujemy na co dzień, o ile nie pracujemy jako ratownik albo szkoleniowiec medyczny. Co więcej, prawdopodobnie nigdy w życiu jej nie wykorzystamy w praktyce. Ale jeśli dojdzie do sytuacji, w której nasze dziecko ...

Przepuklina pachwinowa i mosznowa

Przepuklina pachwinowa to przemieszczenie się zawartości jamy brzusznej (najczęściej jelit) przez kanał pachwinowy. Zazwyczaj pojawia się podczas płaczu, kaszlu, wypróżniania się lub przy zmianie pozycji na stojącą. Podczas snu samoistnie znika.

Utrata przytomności u dzieci

Każda mama boi się o swoje dziecko. Chucha, dmucha, zabezpiecza dom przed ewentualnymi niebezpieczeństwami. Mówi co wolno, co jest bezpieczne, a co zakazane. Ale fakty są takie, że choćbyśmy nie wiem jak się starały, nie ustrzeżemy naszych pociech przed wszystkimi zagrożeniami.

Fotelik samochodowy - uniwersalny czy nie?

Obecnie producenci fotelików samochodowych dla dzieci oferują produkty zarówno dopasowane do konkretnej kategorii wagowej oraz wieku dziecka, jak i sprzęty uniwersalne. Z pozoru wydawać by się mogło, że zakup fotela uniwersalnego jest rozwiązaniem o wiele korzystniejszym.

Upadki i zderzenia małego dziecka

Od momentu, w którym maluch odkrył, że może stać na własnych nogach non stop, z upodobaniem ćwiczył tę umiejętność. Stawał przy meblach i wspinał się chwytając za nogi rodziców. Ciągle chciał być w pionie.