Menu główne
Portal dla rodziców...
 

Kalkulator dni płodnych

 

 

Wypełnij formularz, aby obliczyć dni płodne:

dzień
miesiąc
rok

dni


 

28 dni pod kontrolą

Cykl menstruacyjny owiany jest nutą tajemniczości, a jego długość, regularność oraz ilość dni płodnych uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Nic dziwnego, że współżyjące pary mają mnóstwo wątpliwości. Kiedy pojawia się owulacja? Jak obliczyć dni płodne? W jakich dniach należy spodziewać się zapłodnienia, a kiedy kobieta ma dni niepłodne i można kochać się bezpiecznie? W znalezieniu odpowiedzi na nurtujące pytania z całą pewnością pomocny będzie kalendarzyk płodności.

Sprawdź, kiedy masz szanse na poczęcie dziecka

Kalendarz dni płodnych uznawany jest za jedną z naturalnych metod planowania rodziny. Opiera się na bacznych obserwacjach własnego organizmu oraz znajomości kobiecej fizjonomii. By wyliczyć dni płodne wystarczy wiedzieć, że owulacja pojawia się około 14 dni przed pojawieniem się menstruacji, a uwolniona z jajnika komórka jajowa żyje dobę i w tym czasie jest gotowa do zapłodnienia. Plemniki mają znacznie dłuższą żywotność – do 5 dni. Dlatego przyjmuje się, że dni płodne mogą trwać nawet tydzień. Obliczanie dni płodnych nadal wydaje Ci się skomplikowane? Spokojnie, nasz kalkulator owulacji pomoże Ci oszacować czas, w których może dojść do zapłodnienia.

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.