Stymulacja owulacji

Farmakologiczna stymulacja owulacji jest powszechnie stosowana u kobiet mających problemy z płodnością. Jej głównym celem jest spowodowanie dojrzewania komórek jajowych, a w jego wyniku - wystąpienia jajeczkowania u dziewczyn z zaburzeniami tego procesu.

Monitoring owulacji

Kolejny miesiąc staracie się o dziecko i znów nic z tego? Warto poddać się jednemu z podstawowych badań w diagnozowaniu problemów z płodnością - monitoringowi cyklu owulacyjnego. Jaki jest jego cel i na czym polega to badanie?

Chlamydia

Chlamydia to podstępna bestia. Przez dłuższy czas może nie dawać żadnych objawów. Wiele chorych kobiet nawet nie podejrzewa, że w ich organizmie dzieje się coś złego.

Nieprawidłowa objętość nasienia

Obniżona płodność męska zazwyczaj dotyczy nieprawidłowych parametrów nasienia. Podczas testów na jakość plemników określa się między innymi objętość nasienia, a wszelkie odstępstwa od normy mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie.

Normy prawidłowego nasienia

Jeśli po kilku miesiącach starań nie udało się Wam począć dziecka warto sprawdzić parametry nasienia. Bowiem przyczyna problemów z zajściem w ciążę może leżać zarówno po stronie kobiety jak i mężczyzny.

Sprawdzamy poziom hormonów

Jeśli po roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń nie udało Ci się zajść w ciążę powinnaś zbadać poziom hormonów. Bo to właśnie one odpowiedzialne są za Twój cykl menstruacyjny.

Niepłodność chorobą cywilizacyjną?

Po roku regularnego współżycia około 80% kobiet będzie w ciąży. Kolejne 10% pań z powodu niepłodności czasowej (spowodowanej np. przyjmowaniem niektórych leków) zajdzie w ciążę dopiero w kolejnym roku. U pozostałych 10% par diagnozuje się niepłodność. Co jeśli jesteście w tej ostatniej grupie?