Menu główne
Portal dla rodziców...

Naturalne barwniki do jajek

Zbliża się Wielkanoc, a zatem najwyższy czas na ozdoby wielkanocne. Czy wiecie jak nasze babcie malowały jajka bez użycia barwników spożywczych? Zaskakujące, bo z naturalnych źródeł możemy uzyskać wiele kolorów w  tym np. niebieski. Jak zabarwić jajka do święconki i do wielkanocnego stroika w naturalny sposób? Nic trudnego, mamy na to sprytny przepis.

barwienie-jajek-550x350

Malowane jajka - kolorowe ozdoby wielkanocne

Aby na Wielkanoc jajka pomalować na różne kolory musimy je ugotować z odpowiednim składnikiem. Jakim? Sprawdźcie na rysunku poniżej. Aby osiągnąć pożądany kolor do garnka z jajkiem włóżcie: czerwoną cebulę, czerwoną kapustę, szczaw lub buraki. Po ugotowaniu zestawiamy garnek z kuchni i w zależności od tego, jak bardzo intensywne natężenie danego koloru chcemy uzyskać, na tak długo zostawiamy jajka w wodzie. Co jakiś czas sprawdzamy czy kolor jest już odpowiedni. Malowane jajka, gdy uzyskały odpowiednią barwę i wyschły, są gotowe do włożenia do koszyczka ze święconką lub do wielkanocnego stroika. Taka samodzielnie przygotowana ozdoba wielkanocna będzie nie tylko cieszyć oko, może też być świetnym pomysłem na spędzenie czasu wspólnie z dziećmi i wspaniałym doświadczeniem chemicznym.

 

barwienie-jaj-naturalne-brawniki

 

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © digieye

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.