Jesienne dekoracje - Jak zrobić bukiet z liści jesiennych?

Jesień kusi nas swoimi barwami, a jesienne liście aż się same proszą żeby zabrać je do domu. Zobaczcie jak w prosty sposób możemy zrobić kwiaty z liści i uformować z nich piękny bukiet. Nam taka ozdoba bardzo się podoba, a Wam?

 

Jesienny bukiet kwiatów z liści klonuGotowy bukiet z liści będzie znakomitą ozdobą mieszkania, miłym sezonowym prezentem dla znajomych, czy pięknym jesiennym akcentem na groby. Jak zatem go przygotować?

 

Jak zrobić bukiet jesienny?

Przygotowanie tej jesiennej dekoracji jest naprawdę bardzo proste. Nie trzeba do tego specjalnego szkolenia, wprawy ani zdolności. Wystarczy worek jesiennych liści, zwykła nitka do zawiązania różyczek i trochę cierpliwości, a efekt zaskoczy niejednego niedowiarka. Będąc na spacerze wybieramy liście średnie i duże. Liście nie muszą być ogromne, ważne żeby były dość szerokie i świeżo zebrane (suche liście mogą się kruszyć, poza tym są znacznie mniej plastyczne). Najlepiej sprawdzają się liście klonu i takie właśnie wybraliśmy w tym przykładzie.

 

Przygotowanie bukietu z jesiennych liści krok po kroku:


1.    Przygotowanie bukietu zaczynamy od zrobienia kwiatów z liści. A zatem robimy pierwszą różę. Do jej wykonania potrzebujemy dwóch liści. Bierzemy liść i składamy go na pół, gładką stroną na zewnątrz.

 

Liść klonu

 

2.    Następnie tak przygotowany liść zwijamy w rurkę. Będzie to środek naszej róży. W połowie zwijania  zaczynamy formować różę. Zwijając liść trzymamy mocno dół kwiatu, a górę nieco luzujemy, tak żeby powstał nam lejek.

 

Jesienny bukiet - liść zwijamy w rurkę

 

3.    Bierzemy drugi liść, składamy na pół i owijamy powstały wcześniej środek różyczki. Owijając nadal luzujemy górę, możemy również zbierać dół kwiatu w lekkie zakładki, wtedy góra powinna nam falować, ale nie jest to konieczne, świetny efekt uzyskuje się również przez samo zawijanie.

 

Jesienny bukiet - robimy różę z liści4.    Mamy gotowy kwiat. Bierzemy nić i kilkakrotnie owijamy nią różę aby się nie rozpadła, następnie zawiązujemy na supeł. Jeśli z boku wystaje nam część liścia, przycinamy nożyczkami.

 

Jesienny bukiet - przycinamy wystające liście

 

5.    Kontynuujemy robiąc kolejne kwiaty.  Ilość zależy od wielkości wykonywanego bukietu. Nasz bukiet składa się z 15 sztuk.


6.    Gdy mamy już wszystkie róże, czas na wykończenie. Układamy kwiaty w bukiet i całość związujemy nitką, drutem lub kolorową wstążką.


7.    Możemy na tym zakończyć dodając ładną wstążkę lub dołożyć kilka jesiennych liści dookoła kwiatów. Ponownie związujemy.

 

Oto jest nasza ozdoba - piękny bukiet kwiatów z liści jesiennych

8.    Na koniec całość spryskujemy lakierem do włosów lub nabłyszczaczem do roślin, bukiet nabierze ładnego połysku. I gotowe!!!

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz