Wybór psa

Decydując się na psa, musisz mieć na względzie, że będzie on towarzyszył Ci przez najbliższe 10-15 lat. Pies w domu to ogromny obowiązek, zatem zakup zwierzaka  powinien być dokładnie przemyślany.

 

wybor_psa

 

Sprzedam psa

Jeśli zauważysz w prasie, czy Internecie ogłoszenie o sprzedaży psa wybranej rasy, to zanim podejmiesz decyzję o jego zakupie, koniecznie sprawdź w jakich warunkach zwierzę jest hodowane, czy jest zadbane i zdrowe. Hodowca powinien także pokazać Ci matkę szczeniaka oraz upewnić się, czy jesteś odpowiednim kandydatem na opiekuna. Musisz mieć na uwadze, że w poważnych hodowlach niekiedy sporządzane są listy oczekujących. Nie zniechęcaj się okresem oczekiwania. Mimo tego warto kupić pieska ze sprawdzonego miejsca.

 

Jeśli interesuje Cię określona rasa, a nie stać Cię na kupno szczenięcia, warto pozostać w kontakcie ze Związkiem Kynologicznym i hodowcami danej rasy. Zdarza się, że z powodu sytuacji życiowej hodowca lub właściciel musi umieścić gdzieś dorosłego psa.

 

Schronisko dla zwierząt

 Gdy zdecydujesz się na psiaka ze schroniska, najpierw zasięgnij dokładnych informacji o nim. Dlaczego znalazł się w schronisku, jak długo się tam znajduje i jaki jest stan jego zdrowia. Lepiej też upewnij się, czy danego zwierzaka na pewno nikt nie szuka.

 

Każda zmiana domu może być dla psa tragedią, stresem i może pogłębiać jego poczucie odrzucenia. Dlatego decydując się na zwierzę, musisz mieć stuprocentową pewność, że sprostasz obowiązkom i zapewnisz mu odpowiednie warunki. Pamiętaj też, że pies po przejściach będzie z początku trudnym towarzyszem.

 

Mały pies

Podejmując decyzję o wzięciu szczeniaka musisz mieć na względzie, że mały pies ma dużo wymagań i jest bardzo absorbujący. Trzeba poświęcić mu dużo czasu, nauczyć czystości i wykonać serię szczepień. W początkowym okresie, gdy szczeniak nie może jeszcze wychodzić na spacery, wymaga ciągłej troski. Częste posiłki i sprzątanie po nim to norma.Starszy pies jest mniej wymagający niż szczeniak. Można go od razu wyprowadzać na spacery i nie powinien mieć trudności z zachowaniem czystości. Jednak ma już swoje nawyki i przyzwyczajenia.Prawdą jest, że pies w domu to ogromny obowiązek. Bez względu na to czy przygarniesz małego psa, czy dorosłego zwierzaka każdemu z nich na początku będziesz musiał poświęcić mnóstwo czasu i włożyć sporo wysiłku w to, by pomóc mu zaadoptować się do nowych warunków, dać poczucie bezpieczeństwa i mnóstwo miłości.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Phase4Photography All rights reserved

Komentarze
Dodaj komentarz
2-7-2018
Ocena:
U mnie psina też jest uczulona na zboża i cały czas poszukujemy odpowiedniej karmy :( a gdzie można kupić tę Bozitę? Bo nie słyszałam jeszcze o takiej
2-7-2018
Ocena:
Ooo my tez jesteśmy na etapie poszukiwania karmy . Kupiłam ta z Bozity i dla mnie super skład. Bez GMO . Widziałam ze tez są bezzbozowe.
2-7-2018
Ocena:
Ja właśnie przygarnęłam pieska ze schroniska . I to duży obowiązek a tym bardziej przy dziecku . Teraz jesteśmy na etapie nie siusiania w domu i szukania dobrej karmy bo psina jest uczulona na zboże .
2-7-2018
Ocena:
Prawdą jest, że pies w domu to ogromny obowiązek. Bez względu na to czy to mały psa, czy dorosły zwierzak to trzeba mu poświęcać czas, odpowiednio odżywiać, a to wcale takie proste nie jest i samo się nie zrobi!