Skarpety ważna rzecz

Niby mało znaczący element garderoby a jednak źle dobrane mogą popsuć najbardziej nawet elegancki męski strój. O męskich skarpetach warto zatem powiedzieć kilka słów.

 

sakpety-550x350

 

Zasady są jasne: w oficjalnym stroju skarpetki powinny odgrywać rolę drugoplanową. Nie oznacza to jednak, że nie są ważne. Nie mogą jednak rzucać się w oczy. Idealnie, gdy są stonowane ze strojem. Powinny kolorem pasować do butów i spodni - za najbardziej eleganckie uchodzą zestawy monochromatyczne.

Do garniturów powinno zakładać się skarpetki czarne, grafitowe, granatowe, szare, brązowe i beżowe. Dopuszczalne są też delikatne wzory, prążki czy romby. Ostre kolory i wzory rezerwujemy na bardziej luźne okazje.

Choć w sklepach jest mnóstwo  skarpet ze sztucznego włókna, najlepiej ich unikać, gdyż nogi w nich szybko się pocą i odparzają. Najlepiej kupować cienkie skarpety z włókien naturalnych czyli wełniane lub wełniane z domieszką bawełny albo jedwabiu. Na rynku dostępne są skarpety nawet ze specjalną antybakteryjną warstwą. Utrzymuje się ona na materiale nawet po wielokrotnym praniu.

Eleganckiemu mężczyźnie nie wypada pokazywać gołej łydki np. gdy zakłada nogę na nogę, dlatego do garnituru najbezpieczniej jest nosić podkolanówki. Należny także pamiętać, że białe skarpety nosimy wyłącznie do strojów sportowych.

Kiedy można zrezygnować ze skarpetek?
W dwóch przypadkach: gdy decydujemy się na sandały lub mokasyny typu Tod's. Panowie często o tej zasadzie zapominają i widok mężczyzny w klapkach bądź sandałach a do tego na nodze skarpeta jest widokiem nagminnym.

Wielu panów nie przywiązuje wagi do skarpetek, bo przecież ich nie widać. To prawda, dopóki mężczyzna nie usiądzie...

.

Zdjecie: Fotolia fot by © Gabi Moisa

Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.