Decoupage

Jak stworzyć oryginalną ramkę do zdjęć, niepowtarzalne zaproszenie czy kartę z życzeniami i jeszcze się przy tym świetnie bawić? Jak ozdobić mieszkanie bez wydawania dużych pieniędzy, używając wyłącznie własnej wyobraźni? Odpowiedzią może być decoupage!

Planujemy wydatki domowe, kontrolujemy koszty

O tym, że kryzys dotyka niemal wszystkie kraje Europy wiadomo nie od dziś. Jego symptomy widoczne są w zasadzie wszędzie. W sklepach, w pracy, w telewizji widać rosnący koszt życia. Co jednak zrobić, żeby kryzys nie dotknął naszego budżetu rodzinnego?

Jak wybrać kamerę?

Zapewne nie raz słyszeliście, że wybór kamery to indywidualna sprawa, zależąca w głównej mierze od zasobności Waszego portfela i Waszych potrzeb. Oczywiście jest w tym cząstka prawdy. Jednak ważniejszym jest aby zwracać uwagę na parametry kamery, ponieważ nie zawsze droższe musi znaczyć lepsze.

Jak nakręcić dobry film?

Z pewnością nie raz zastanawialiście się jak nakręcić dobry film, od czego zacząć, jak kadrować, jakie sceny wybierać itd, itd … Zacznijmy więc od podstaw.

„Charms” na Dzień Mamy

Dzień matki już tuż tuż, a Ty nie masz pomysłu na prezent dla swojej rodzicielki? Jeśli z tej okazji chciałabyś jej kupić coś innego niż zwykle. Coś wyszukanego, gustownego, a przy okazji jak najbardziej na czasie, oto on! Przedstawiam charms!

Sezonowe warzywa i owoce

Dorodne pomidory, ciesząca oko czerwona papryka, soczyste jabłka i jędrna cukinia właśnie wylądowały w Twoim sklepowym wózku? Producenci doskonale wiedzą jak zachęcić nas do zakupu. A naszpikowane chemią warzywa i owoce, choć wyglądające piękne, i apetyczne, nie koniecznie muszą być zdrowe.

Kuchnia pięciu przemian

Koncepcja żywienia według pięciu przemian powstała w starożytnych Chinach. Opiera się na teorii, według której wszystko w przyrodzie podlega transformacji. Porządek całego świata, w tym także przygotowywanie potraw, podporządkowany jest nieustannej, cyklicznej przemianie.

Dlaczego tata może polubić Urząd Skarbowy

Więź malutkiego dziecka i matki jest oczywista. Młodemu ojcu jej zbudowanie zajmuje zdecydowanie więcej czasu i jest to nieporównanie trudniejsze. Dlatego jestem wdzięczny Urzędowi Skarbowemu. Bo bardzo mi w tym pomógł!

Pies w Sylwestra

Zdecydowana większość czworonogów boi się huku. Co zrobić, aby choć troszkę złagodzić paniczny strach naszego pupila? Jak pomóc mu przetrwać tą długą noc z głośnymi fajerwerkami i krzykami.

Symbole na metkach

Pranie, z pozoru wydaje się być niezwykle prostą czynnością. Wkładasz ubrania do pralki, dodajesz płyn lub proszek, nastawiasz i po pewnym czasie wyjmujesz czyste rzeczy. Gorzej, jeśli wyjmujesz coś, co nie wygląda już tak samo, jak przed praniem. Jak to możliwe? Może jednak warto było stosować się do zaleceń producenta pokazanych na metce? Tylko, co one oznaczają? Rozszyfrowujemy je dla Was.