Sylwestrowe zwyczaje i przesądy

Teorii na temat historii tej najsłynniejszej nocy roku jest wiele. Jedna z nich początków sylwestrowych zabaw upatruje w pogańskich bachanaliach. Inna mówi o papieżu Sylwestrze II, który w 999 r.n.e pełen obaw oczekiwał na przyjście końca świata.

Historia świątecznych kartek

Żaden mail, mms, czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej świątecznej kartki. Na szczęście z roku na rok zainteresowanie bożonarodzeniowymi pocztówkami jest coraz większe.

Świąteczne pierniki - przepisy

Pierniczki to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia. Ich dekorowanie może stać się wspaniałą rozrywką dla Ciebie i Twoich dzieci. Dziś proponujemy super przepis na pierniczki i cynamonki, a także pyszny domowy lukier.

Dlaczego ubieramy choinkę?

Wielkie i te całkiem malutkie. Jodły, świerki, i sosny, a wszystkie pięknie przyozdobione bombkami, lampkami i świątecznymi łańcuchami. Chyba każdy z nas ubierając choinkę choć raz zastanawiał się 'dlaczego'?

Bożonarodzeniowe kolędy

Nie wiadomo kiedy dokładnie Polska zaczęła kolędować. Próbując ustalić przybliżony termin należy sięgnąć do XIII w kiedy to św. Franciszek z Asyżu wybudował pierwszą szopkę bożonarodzeniową. Dzięki franciszkanom zwyczaj ten szybko dotarł do naszego kraju stając się doskonałą okazją do powstania pieśni opisujących narodziny Jezusa.

Wigilijne przesądy

Niektórzy wierzą, że jaka Wigilia taki cały przyszły rok. Dlatego 24 grudnia trzeba wstać wcześnie, być uśmiechniętym i uprzejmym dla ludzi. Nie należy nic pożyczać i za żadne skarby nie wolno położyć się w ciągu dnia.

Ubieramy świąteczną choinkę

No właśnie, jak to jest z tym ubieraniem? Czy dorośli dopuszczają dzieci? Czy każą im patrzeć z boku, w obawie przed zniszczeniem choinkowych bombek?

Za chwilę święta - zrób rodzinną sesję fotograficzną!

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, o czym już od początku listopada przypominają nam reklamy w internecie, radiu, telewizji i na ulicach. Swoją propozycję na tę okazję mają również fotografowie ...

Naturalne barwniki do jajek - Zrób to sam! [DIY]

Wielkanocny zwyczaj barwienia jajek jest piękny, lecz wiele mam nie chce używać do tego chemii. Jeśli do kolorowania jaj użyjemy naturalnych składników, to możemy bez obaw bawić się z dzieckiem, apotem podać mu takie jajka do jedzenia. Jak zabarwić jajka do święconki i do wielkanocnego stroika w naturalny sposób? Nic trudnego, mamy na to sprytny przepis

Sery francuskie

Francja to bez wątpienia raj dla smakoszy serów. Francuskie sery zachwycają jakością, formą i niepowtarzalnym smakiem. Są nieodzownym elementem tradycyjnych posiłków i apetycznie zdobią stoły francuskich restauracji.