Za chwilę święta - zrób rodzinną sesję fotograficzną!

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, o czym już od początku listopada przypominają nam reklamy w internecie, radiu, telewizji i na ulicach. Swoją propozycję na tę okazję mają również fotografowie ...

Wielkanocne przysmaki dla najmłodszych

Zbliżające się Święta Wielkanocne to doskonała okazja, aby w posiłkach malucha pojawiły się nowe i zdrowe przysmaki, np. jajka! Co możemy serwować naszym pociechom?

Naturalne barwniki do jajek - Zrób to sam! [DIY]

Czy wiecie jak nasze babcie malowały jajka bez użycia barwników spożywczych? Zaskakujące, bo z naturalnych źródeł możemy uzyskać wiele kolorów w tym np. niebieski. Jak zabarwić jajka do święconki w naturalny sposób? Nic trudnego, mamy na to sprytny przepis.

Wielkanocny koszyczek

Tradycyjny koszyczek wielkanocny powinien być wiklinowy i wyłożony w środku białą serwetką, udekorowany bukszpanem, baziami lub wiosennymi kwiatami. Nie powinno w nim zabraknąć: chleba, wędliny, chrzanu, soli, pieprzu, baranka i przede wszystkim jajek.

Wielkanoc - tradycje i obyczaje

Wielkanoc to najstarsze chrześcijańskie święto. Jego data jest ruchoma gdyż obchodzi się je w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca.

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Tradycyjnie wierni przychodzą do kościoła z palmami, które upamiętniają uroczyste przybycie Jezusa do Jerozolimy.

Wielkanoc - przepisy na jajka

Jajko to niekwestionowany symbol Świąt Wielkanocnych. Na twardo, zapiekane w piekarniku, zasmażane, faszerowane lub pływające w świętecznym żurku na pewno zagości na naszych stołach.

Ozdoby wielkanocne - karczochowy kurczak

Na świątecznym stole nie może zabraknąć ozdób wielkanocnych. Dziś proponujemy klasyczny karczoch ale w nieco odmiennej wersji – a mianowicie wystylizowany na świątecznego kurczaka. Do stworzenia tej pięknej ozdoby wielkanocnej będziemy potrzebować trochę czasu i cierpliwości ale efekty przejdą Wasze najśmielsze oczekiwania.

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek

Tradycyjnie przedostatni tydzień karnawału w Polsce rozpoczyna Tłusty Czwartek lub inaczej Zapusty. W dawnych czasach nazywany był Tłustym Tygodniem.

Tłusty Czwartek - Przepis na pączki

Tlusty czwartek tuż, tuż. A my zachęcamy do usmażenia tego rarytasu w domu. Dziś przepis na pyszne pączki.