Tłusty Czwartek - Przepis na faworki

W Tłusty Czwartek oprócz pączków na stołach królują faworki - chrusty. Te wykonane samodzielnie są zdecydowanie najsmaczniejsze, a ich przygotowanie jest naprawdę proste. Polecamy !!!

Tłusty Czwartek

Ostatni czwartek karnawału, zwany popularnie Tłustym Czwartkiem lub z dawniejsza ‘Zapustami’ jest świętem ruchomym. Data tego święta ściśle zależna jest od daty Wielkanocy i w tym roku przypada 27 lutego.

Walentynkowe drinki i koktajle

Rozgrzewająca kawa, czekolada z chili, aromatyczne espresso i odrobina bąbelków sprawią, że w mroźny, walentynkowy wieczór nasze ciała będą płonąć z miłości.

Najgorszy dzień w roku

Trzeci poniedziałek stycznia to według psychologów 'blue monday', czyli najgorszy dzień roku. Data tego smutnego i przygnębiającego dnia została wyliczona przez brytyjskiego naukowca Cliffa Arnalla w 2004 roku.

Desery na walentynki

Walentynki to dzień pocałunków, pieszczot, romantycznych uniesień i chwil spędzonych tylko we dwoje. 'Kropką nad i' walentynkowej kolacji powinien być kuszący deser. Lekkie tiramisu, rozpływające się w ustach muffiny, czy aromatyczny creme brulee mogą być wstępem do niezapomnianej nocy.

Sery francuskie

Francja to bez wątpienia raj dla smakoszy serów. Francuskie sery zachwycają jakością, formą i niepowtarzalnym smakiem. Są nieodzownym elementem tradycyjnych posiłków i apetycznie zdobią stoły francuskich restauracji.

Skarpety ważna rzecz

Niby mało znaczący element garderoby a jednak źle dobrane mogą popsuć najbardziej nawet elegancki męski strój. O męskich skarpetach warto zatem powiedzieć kilka słów.

Cięte kwiaty

Wazony pełne, świeżych, kolorowych i pachnących kwiatów zachwycają swoją urodą. Cieszą oko, ozdabiają każde wnętrze, roztaczają cudowny aromat. Ale co zrobić, aby kwiaty cięte stały dłużej?

Sposoby na uszkodzony mebel

Zadrapana szafa? Odciśnięta filiżanka na stoliku? Zaschnięta stearyna na komodzie? W sprzedaży jest wiele środków do pielęgnacji i odnawiania mebli. Ale może warto wypróbować sprawdzone, domowe sposoby.

Mrówki faraona

Mimo nazwy, mrówki faraona nie pochodzą z Egiptu. Ich ojczyzną są Indie skąd drogą morską trafiły do Afryki, a następnie do Europy. Ze względu na swoje pochodzenie mrówki lubią ciepło, a ich aktywność spada już w temperaturze 14°C.