Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Tradycyjnie wierni przychodzą do kościoła z palmami, które upamiętniają uroczyste przybycie Jezusa do Jerozolimy.

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek

Tradycyjnie przedostatni tydzień karnawału w Polsce rozpoczyna Tłusty Czwartek lub inaczej Zapusty. W dawnych czasach nazywany był Tłustym Tygodniem.

Tłusty Czwartek - Przepis na pączki

Tlusty czwartek tuż, tuż. A my zachęcamy do usmażenia tego rarytasu w domu. Dziś przepis na pyszne pączki.

Tłusty Czwartek - Przepis na faworki

W Tłusty Czwartek oprócz pączków na stołach królują faworki - chrusty. Te wykonane samodzielnie są zdecydowanie najsmaczniejsze, a ich przygotowanie jest naprawdę proste. Polecamy !!!

Tłusty Czwartek

Ostatni czwartek karnawału, zwany popularnie Tłustym Czwartkiem lub z dawniejsza ‘Zapustami’ jest świętem ruchomym. Data tego święta ściśle zależna jest od daty Wielkanocy i w tym roku przypada 27 lutego.

Walentynkowe drinki i koktajle

Rozgrzewająca kawa, czekolada z chili, aromatyczne espresso i odrobina bąbelków sprawią, że w mroźny, walentynkowy wieczór nasze ciała będą płonąć z miłości.

Najgorszy dzień w roku

Trzeci poniedziałek stycznia to według psychologów 'blue monday', czyli najgorszy dzień roku. Data tego smutnego i przygnębiającego dnia została wyliczona przez brytyjskiego naukowca Cliffa Arnalla w 2004 roku.

Sery francuskie

Francja to bez wątpienia raj dla smakoszy serów. Francuskie sery zachwycają jakością, formą i niepowtarzalnym smakiem. Są nieodzownym elementem tradycyjnych posiłków i apetycznie zdobią stoły francuskich restauracji.

Skarpety ważna rzecz

Niby mało znaczący element garderoby a jednak źle dobrane mogą popsuć najbardziej nawet elegancki męski strój. O męskich skarpetach warto zatem powiedzieć kilka słów.

Cięte kwiaty

Wazony pełne, świeżych, kolorowych i pachnących kwiatów zachwycają swoją urodą. Cieszą oko, ozdabiają każde wnętrze, roztaczają cudowny aromat. Ale co zrobić, aby kwiaty cięte stały dłużej?