Sposoby na uszkodzony mebel

Zadrapana szafa? Odciśnięta filiżanka na stoliku? Zaschnięta stearyna na komodzie? W sprzedaży jest wiele środków do pielęgnacji i odnawiania mebli. Ale może warto wypróbować sprawdzone, domowe sposoby.

Mrówki faraona

Mimo nazwy, mrówki faraona nie pochodzą z Egiptu. Ich ojczyzną są Indie skąd drogą morską trafiły do Afryki, a następnie do Europy. Ze względu na swoje pochodzenie mrówki lubią ciepło, a ich aktywność spada już w temperaturze 14°C.

Sklepowe sztuczki

Właściciele sklepów wiedzą co zrobić, aby klient zostawił u nich jak najwięcej pieniędzy. Atmosfera, atrakcyjne wystawy i rozmieszczenie asortymentu sprawiają, że kupujemy pod wpływem impulsu.

Truskawki

Truskawki pojawiają się na początku czerwca i są jednym z najpopularniejszych owoców na świecie. Dodajemy je do lodów, ciast, soków, czekolad i dżemów nadają im niepowtarzalny aromat. Oprócz tego, że owoce te cudownie smakują są też bardzo zdrowe.

Świnka morska w domu

Świnka morska wywodzi się z Peru. Pierwsze wzmianki o jej domowej hodowli pochodzą z 3000 r.p.n.e. Wśród Inków to małe zwierzątko było obiektem kultu religijnego o czym świadczą chociażby odkryte· grobowce ze zmumifikowanymi ciałami tych futrzaków.

Kociak w domu

Mały kot to wielka radość. Miękka, piękna kuleczka, która z miłością w oczach zacznie mruczeć, gdy okażemy jej odrobinę czułości. Jednakże zanim maluch zaadoptuje się w nowym miejscu, schowa ostre pazurki i zaprzyjaźni się z nami, może minąć nawet kilka dni.

Wybór psa

Decydując się na psa, musisz mieć na względzie, że będzie on towarzyszył Ci przez najbliższe 10-15 lat. Pies w domu to ogromny obowiązek, zatem zakup zwierzaka powinien być dokładnie przemyślany.

Tropimy najpopularniejsze smaki

Każde miejsce na świecie ma swój niepowtarzalny smak. W dzisiejszych czasach dzięki łatwości w podróżowaniu smaki te przenikają się, łączą i sprawiają, że nasze kulinarne życie jest znacznie bogatsze.

Czas na cappuccino

Rogalik, tost lub bułka z dżemem, a do tego zwieńczona puszystą pianką gorąca kawa z mlekiem. Czy może być coś wspanialszego niż poranek z filiżanką aromatycznego cappuccino?

Rodzaje naczyń do piwa

Ogromny wpływ na smak i aromat trunku ma sposób jego przechowywania oraz temperatura podania. Ale czy wiesz, że niezwykle ważne są również rodzaj, kształt i temperatura naczynia w którym serwowane jest piwo?