Menu główne
Portal dla rodziców...
 

Jesienne dekoracje - robimy bukiet z liści jesiennych

Jesień kusi nas swoimi barwami, a jesienne liście aż się same proszą żeby zabrać je do domu. Zobaczcie jak w prosty sposób możemy zrobić kwiaty z liści i uformować z nich piękny bukiet. Nam taka ozdoba bardzo się podoba, a Wam?

 

jesienny-bukiet
Gotowy bukiet z liści będzie znakomitą ozdobą mieszkania, miłym sezonowym prezentem dla znajomych, czy pięknym jesiennym akcentem na groby. Jak zatem go przygotować?

 

Jak zrobić bukiet jesienny?

Przygotowanie tej jesiennej dekoracji jest naprawdę bardzo proste. Nie trzeba do tego specjalnego szkolenia, wprawy ani zdolności. Wystarczy worek jesiennych liści, zwykła nitka do zawiązania różyczek i trochę cierpliwości, a efekt zaskoczy niejednego niedowiarka. Będąc na spacerze wybieramy liście średnie i duże. Liście nie muszą być ogromne, ważne żeby były dość szerokie i świeżo zebrane (suche liście mogą się kruszyć, poza tym są znacznie mniej plastyczne). Najlepiej sprawdzają się liście klonu i takie właśnie wybraliśmy w tym przykładzie.

 

Przygotowanie bukietu z jesiennych liści krok po kroku:


1.    Przygotowanie bukietu zaczynamy od zrobienia kwiatów z liści. A zatem robimy pierwszą różę. Do jej wykonania potrzebujemy dwóch liści. Bierzemy liść i składamy go na pół, gładką stroną na zewnątrz.

 

jesienny-bukiet

 

2.    Następnie tak przygotowany liść zwijamy w rurkę. Będzie to środek naszej róży. W połowie zwijania  zaczynamy formować różę. Zwijając liść trzymamy mocno dół kwiatu, a górę nieco luzujemy, tak żeby powstał nam lejek.

 

jesienny-bukiet

 

3.    Bierzemy drugi liść, składamy na pół i owijamy powstały wcześniej środek różyczki. Owijając nadal luzujemy górę, możemy również zbierać dół kwiatu w lekkie zakładki, wtedy góra powinna nam falować, ale nie jest to konieczne, świetny efekt uzyskuje się również przez samo zawijanie.

 

jesienny-bukiet
4.    Mamy gotowy kwiat. Bierzemy nić i kilkakrotnie owijamy nią różę aby się nie rozpadła, następnie zawiązujemy na supeł. Jeśli z boku wystaje nam część liścia, przycinamy nożyczkami.

 

jesienny-bukiet

 

5.    Kontynuujemy robiąc kolejne kwiaty.  Ilość zależy od wielkości wykonywanego bukietu. Nasz bukiet składa się z 15 sztuk.


6.    Gdy mamy już wszystkie róże, czas na wykończenie. Układamy kwiaty w bukiet i całość związujemy nitką, drutem lub kolorową wstążką.


7.    Możemy na tym zakończyć dodając ładną wstążkę lub dołożyć kilka jesiennych liści dookoła kwiatów. Ponownie związujemy.

 

jesienny-bukiet
8.    Na koniec całość spryskujemy lakierem do włosów lub nabłyszczaczem do roślin, bukiet nabierze ładnego połysku. I gotowe!!!

Patrycja Słupska

Google Plus

Prywatnie mama dwójki przesłodkich dziewczynek Hani i Oli, które zajmują jej wszystkie wolne i te mniej wolne chwile. Zwolenniczka noszenia w chuście, wychowywania dzieci w bliskości z rodzicami i kochania ich takimi, jakimi są. Nieustannie poszukuje dobrych odpowiedzi i "sposobu na dziecko"....

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.