Jak ustrzec się przed kradzieżą na wakacjac

Lato w pełni, większość z nas udaje się na długo wyczekiwany urlop. Wakacje powinny być przede wszystkim czasem relaksu, więc żeby nic nie zepsuło beztroskiego wypoczynku, warto się do niego odpowiednio przygotować i zabezpieczyć przed kradzieżą.

 

kradzież-w-wakacje-550x350

 

Jak nie dać się okraść podczas urlopu?

Czyhający na okazje kieszonkowcy to problem większości popularnych ośrodków turystycznych oraz dużych miast, do których coraz chętniej latamy na długie weekendy. Powinniśmy wpoić sobie kilka zasad i przestrzegać ich niezależnie od tego czy wypoczywamy na greckiej wyspie, czy w hiszpańskiej Barcelonie.


Nie wolno nosić telefonu czy portfela w tylnych kieszeniach spodni - tłok w autobusie, metrze, kolejce do muzeum to doskonała okazja dla złodzieja, żeby je wyciągnąć tak, że nawet nie poczujemy. Nie kuśmy przestępców - nośmy tylko tyle gotówki, ile potrzebujemy, wyciąganie wypchanego banknotami portfela to nie najlepszy pomysł. Nie zasypiamy na plaży oraz w środkach komunikacji - autobusach czy pociągach. Podczas podróży nie spuszczajmy z oka bagażu - także podczas wyładunku z autobusu czy taksówki - złodzieje pojawiają się w najbardziej nieoczekiwanych chwilach. Bądźmy wyjątkowo czujni, gdy podchodzą do nas lokalni naganiacze czy sprzedawcy - mogą być zorganizowaną grupą kieszonkowców - jeden odciąga naszą uwagę, a drugi wyciąga nam z torby portfel.

 

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed kradzieżą?

Druga sprawa to zabezpieczenie domu czy mieszkania, żeby po powrocie nie czekała nas nieprzyjemna niespodzianka. Okres letni to wymarzony czas dla włamywaczy - ludzie wyjeżdżają na urlop i zostawiają dobytek bez żadnej opieki. Warto porozumieć się z sąsiadem czy znajomymi, którzy od czasu do czasu będą wpadać do mieszkania, podlewać kwiaty i przy okazji otwierać okna czy zapalać światło. Ważne jest także, by opróżniać skrzynkę z korespondencji czy sprzątać ulotki spod drzwi. Poza tym warto ubezpieczyć mieszkanie oraz wartościowe dla nas przedmioty.

 

 

IF

Zdjęcie: Fotolia fot. by

Komentarze
Dodaj komentarz
Aktualnie brak komentarzy dla wpisu