A może nad morze?

Nie od dziś wiadomo, że pobyt nad morzem hartuje. Nadmorskie powietrze działa kojąco na dziecięce drogi oddechowe i łagodzi objawy alergii. Jednakże, aby wypad na wybrzeże przyniósł oczekiwany efekt zdrowotny, powinien trwać co najmniej 2-3 tygodnie.

Sylwester na świecie

Niezależnie od miejsca zamieszkania tą wyjątkową noc przełomu starego i nowego roku większość z nas chce spędzić w szczególny sposób. Dla jednych będzie to szalona impreza, a dla tych z zasobniejszym portfelem, rejs do wybrzeży Copacabany. A jak spędzają Sylwestra inni obywatele świata?

Święta w Europie

W Polsce podczas Wigilii królują dania bezmięsne: karp, zupa grzybowa, pierogi z grzybami i kapustą. Tymczasem nasi europejscy sąsiedzi w ten świąteczny czas zajadają pieczone mięso, kiełbaski, a nawet lasagne.

Do Egiptu z bobasem - o czym trzeba pamiętać

Niektórzy twierdzą, że to głupota jechać z małym dzieckiem do Egiptu na wakacje, że na pewno skończy się to płaczem malca i nieprzespanymi nocami ... Ja jestem innego zdania - sama przetestowałam to ze swoją córką (wtedy mającą 1 rok i 4 miesiące).

Laponia - kraina Świętego Mikołaja

Przed 15. laty minister spraw zagranicznych Finlandii przekazał Laponię Świętemu Mikołajowi. Od tej pory ta odległa kraina stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie.

Lecimy do Laponii - Safari w kraine Świętego Mikołaja

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… nie jeden rodzic zastanawia się nad prezentem dla swojego dziecka. Musi on być wymarzony. Dokładnie taki, jaki znajduje się w liście adresowanym do starca z koła podbiegunowego.

Niezbędnik małego podróżnika

Przed każdym wyjazdem z małym dzieckiem rodzi się wiele pytań i wątpliwości. Czym kierować się przy wyborze gadżetów dla naszej pociechy? Co może się nam przydać w podróży? Jakie produkty spełniają kilka funkcji naraz? Które dają się spakować w jak najmniejszy pakunek?

Wielkanoc na świecie

Choć Wielkanoc jest najważniejszym chrześcijańskim świętem, to nie wszyscy obchodzą ją tak uroczyście i z takimi tradycjami jak Polacy. Nie wszędzie maluje się jajka, święci potrawy, czy biega za pannami z wiadrem pełnym wody.

Za co odpowiada organizator wycieczki

Na Polskim rynku funkcjonuje sporo biur podróży, większość to agencje turystyczne. Aby stać się organizatorem imprez turystycznych muszą spełniać szereg wymogów.

Barcelona

Barcelona słynie ze swojej niepowtarzalnej atmosfery. Modernistyczna architektura, piękne średniowieczne uliczki, modne restauracje i bogate życie nocne sprawiają, że miasto to jest chętnie odwiedzanym miejscem Europy. Tym bardziej, że za sprawą nowych linii lotniczych loty do Barcelony są coraz tańsze.