Jak zatrzymać kolor na dłużej ?

Włosy farbowane mają tendencję do przesuszania. Wymagają więc specjalnej pielęgnacji. Co zrobić, aby kolor długo był intensywny, a włosy gładkie, lśniące i dobrze nawilżone?

 

wlosy-farba550


Zaraz po farbowaniu włosy wyglądają wspaniale. Są lśniące, gładkie i 'pełne życia'. Niestety z czasem farby wypłukują się, a włosy tracą połysk, stają się matowe i 'sprane'. Aby temu zapobiec używaj kosmetyków do pielęgnacji włosów farbowanych. Wybieraj te, które zawierają filtry UV. Takie szampony i odżywki działają łagodniej i w znacznie mniejszym stopniu wypłukują kolor niż inne kosmetyki, a dodatkowa ochrona przed słońcem zapobiega rozjaśnianiu koloru przez promienie słoneczne.

Myjąc głowę postaraj się nie używać zbyt gorącej wody, a płukanie najlepiej zakończyć chłodnym strumieniem. Wówczas łuski włosa domkną się co utrudni wypłukiwanie koloru.

Jeśli masz problemy z łupieżem pamiętaj, aby szampony przeciwłupieżowe nakładać tylko na skórę głowy. Bowiem zawarte w nich składniki niekorzystnie wpływają na włosy farbowane.

Oprócz słońca i nieodpowiednich kosmetyków kolorowi nie służy też suszenie włosów w wysokiej temperaturze oraz chlor. Dlatego wybierając się na basen gdzie woda jest chlorowana najlepiej założyć czepek. Włosy najlepiej suszyć chłodnym strumieniem powietrza, a przed nim zaaplikować specjalne kosmetyki, które chronią delikatną strukturę włosa przed wpływem suszenia i stylizacji.

Jeśli będziesz pamiętała o odpowiedniej pielęgnacji, regularnie podcinała końcówki, a do stylizacji używała łagodnych preparatów Twoje włosy na dłużej zachowają piękny kolor, blask i będą zachwycać zdrowym wyglądem.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Valua Vitaly
Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Lipiec 4, 2016
Zależy tez jakiej farby używamy. ja kupuje ostatnio tylko pianki koloryzujące z Venity z ekstraktem z henny, bardzo je lubię, bo kolor jest zawsze intensywny taki jak lubię, a włosy pozostają lekkie i pełne życia.