Odpowiedni podkład

Kupując podkład musimy pamiętać, że oprócz odpowiedniego koloru musi posiadać także odpowiednią konsystencję i skład dobrany do typu, stanu zdrowia oraz wieku cery.

 

podkład-kobieta550

 

Wybierając kolor najlepiej sprawdzić barwę podkładu w dziennym świetle nakładając go na granicę żuchwy i szyi. Kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru skóry. A jeśli masz wątpliwości który odcień wybrać lepiej będzie jak weźmiesz ten jaśniejszy.

 

Kremy koloryzujące

To lekkie kosmetyki przeznaczone dla kobiet mających idealnie zdrową cerę. Praktycznie nie posiadają właściwości kryjących, a jedynie wyrównujące koloryt skóry.

 

Fluidy

W zależności od składu mogą być stosowane do cery bardzo młodej jak i dojrzałej. Oprócz właściwości kryjących często nawilżają skórę oraz chronią przed promieniowaniem UV. Na rynku dostępne są fluidy matujące, nawilżające, wygładzające, czy rozświetlające. Tą grupę kosmetyków możemy podzielić na trzy rodzaje:

  • lekko kryjące - mają rzadką konsystencję i najczęściej sprzedawane są w buteleczkach z dozownikiem lub w tubkach. Przeznaczone są dla skóry pozbawionej rozszerzonych naczynek i przebarwień.
  • średnio i mocno kryjące - są dość gęste i wymagają precyzji w nakładaniu. Często dodatkowo posiadają właściwości ścierne.
  • liftingujące - przeznaczone dla cery dojrzałej z wyraźnymi zmarszczkami. Zawierają substancje ściągające, poprawiające mikrokrążenie oraz składniki załamujące światło.

Płynne podkłady szczególnie sprawdzają się przy rozszerzonych porach i zmarszczkach. Inne kosmetyki o zbyt ciężkiej konsystencji mogą zbierając się w nierównościach podkreślić tym samym defekty skóry.

 

Podkłady w sztyfcie

Sztyft jest łatwy w aplikacji i zazwyczaj nie posiada dużych właściwości kryjących. Niewątpliwą zaletą jest to, że w dowolnym momencie można poprawić makijaż, a jego nałożenie zajmuje dosłownie chwilkę. Przeciąga się nim po twarzy tworząc smugi od środka twarzy na zewnątrz i od dołu ku górze, a następnie rozsmarowuje w tym samym kierunku gąbeczką.

 

Kompakty

Mają właściwości średnio lub bardzo kryjące. Polecane są dla młodej skóry także z przebarwieniami lub zmianami trądzikowymi. Nakładamy go gąbeczką dociskając miejsce przy miejscu. Nie wolno go rozcierać gdyż wypełni nierówności podkreślając tym samym zmarszczki i rozszerzone pory.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Valua Vitaly

Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Styczeń 5, 2018
Ja używam tylko naturalnych kosmetyków które są najlepsze dla mojej delikatnej cery i jeśli chodzi o markę Annabelle Minerals to właśnie ich podkład czy puder należą do moich ulubionych a wcale tak dużo nie kosztują...
Ocena:
Lipiec 25, 2017
Mój idealny to rozświetlający mineralny z Annabelle Minerals, w sumie nie kosztował duzo a teraz bez niego sobie nie wyobrażam makijazu idealnego