Matowy makijaż latem

Latem jest nam trudno na dłużej zatrzymać na twarzy nieskazitelny makijaż. Ciepło, słońce powoduje, ze nasza twarz w szybkim czasie zaczyna się świecić, a cienie rolują się w załamaniu powieki. Mamy uczucie, jakby makijaż nam spływał.

 

matowy-makijaz-550x350

 

Aby utrwalić make-up najlepiej użyć bazy, która wygładzi skórę, ułatwi rozprowadzenie podkładu i przedłuży jego trwałość.Dzięki bazie pigmenty nie zbierają się w załamaniach skóry, dlatego wygląda ona dłużej świeżo.

Bazę należy zawsze dobierać do typu cery. Jeżeli posiadasz cerę tłustą lub mieszaną, użycie bazy matującej jest konieczne. Nie wybieraj bazy rozświetlającej, jeżeli Twoja skóra ma skłonności do nadmiernego świecenia się, wtedy pogłębi ona efekt błyszczenia się. Jeżeli chcesz mieć lekki makijaż, na bazę nie musisz nakładać podkładu a jedynie przykryć ją pudrem transparentnym.

Bazy pod cienie do powiek doskonale utrwalają pigment. Nanieś je na całą ruchomą część powieki, rozsmaruj a następnie zrób makijaż oka. Specjalny żel, np Inglot ma taki w swojej ofercie, punktowo naniesiony na powiekę bardzo dobrze sprawdza się w przypadku sypkich cieni, które szybko gromadzą się w załamaniu powieki.

Róż w kamieniu warto zastąpić różem w kremie lub musie. Mają one lżejszą konsystencję. Na skórze niepokrytej pudrem wyglądają zdecydowanie naturalniej.

Można użyć także rozświetlacza, doda on twarzy świeżości. Nanoś go jedynie na kości policzkowe i pod łuk brwiowy. Jedynie w przypadku suchej skóry, można nim musnąć całą twarz. Na koniec użyj mascary odpornej na wilgoć, jest to lżejsza wersja maskary wodoodpornej. Jest niewrażliwa na pot, deszcz, łzy ale łatwo ją zmyć kosmetykami do demakijażu.

 

Zdjęcie: Fotolia fot by © dundersztyc

Komentarze
Dodaj komentarz
Aktualnie brak komentarzy dla wpisu