Podpaski wielorazowe

Podpaski wielorazowe nie zawierają  szkodliwych substancji chemicznych, nie powodują podrażnień skóry, przepuszczają powietrze, a co najważniejsze rozkładają się 5 miesięcy, a nie 200 lat.

 

podpaski-wielorazowex500x350

 

W Polsce podpaski jednorazowe są bardzo popularne. Świadczy o tym chociażby liczba podpasek trafiających co roku na polskie wysypiska - około 2 miliardów. Tymczasem folia z której są wykonane oraz ich plastikowe opakowania będę rozkładały się w ziemi około 200 lat.


A z czego produkowane są jednorazówki? Najczęściej  wykonywane są z miazgi papierowej oraz mieszanki sztucznego jedwabiu i bielonej bawełny. Miazgę bieli się chlorem w wyniku czego wytwarzają się rakotwórcze dioksyny. Bielenie ma na celu stworzenie nam iluzji, że podpaski są czyste i  sterylne. 

Alternatywą dla podpasek jednorazowych są naturalne, nie zawierające żadnych substancji chemicznych podpaski wielorazowe. Wykonane z bawełny organicznej pochodzącej z kontrolowanych upraw.

 

Rozmiary podpasek wielorazowych

  • na dzień
  • na noc
  • mini - doskonała jako wkładka higieniczna

 

Zalety podpasek wielorazowych

  • doskonałe zarówno podczas obfitej jak i przeciętnie intensywnej miesiączki
  • skrzydełka i  napy zapewniają maksymalną wygodę
  • łatwo się piorą
  • pozwalają  skórze oddychać
  • miękkie i przyjemne w dotyku
  • posiadają wymienne wkłady

 

Podpaski wielorazowe – jak to działa?

Każda podpaska wielorazowa ma kieszonkę w której umieszcza się wkłady chłonne. Następnie przy pomocy zatrzasku zapina się  ją, mocując tym samym do bielizny.


Zmienia się je z taką samą częstotliwością jak ich jednorazowe odpowiedniki. A brudną  podpaskę  namaczamy na 2-3 godziny w zimnej wodzie. Następnie pierzemy w 60°C. Podobnie jak w przypadku pieluch wielorazowych nie zaleca się stosowania zmiękczających płynów do płukania, gdyż zmniejszają one chłonność produktu.

 

Ile podpasek potrzeba?

Liczba potrzebnych podpasek uzależniona jest od długości i intensywności menstruacji i jest to około 9-13 sztuk. Jedna wielorazówka kosztuje w granicach 17 zł i posłuży Ci około 4 lat. Zaopatrując się w komplet  zainwestujesz zatem  220 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.