Fryzury intymne

Depilacja brazylijska? Gwiazdka, pasek, serce, a może trójkącik? Polki coraz częściej korzystają z pomocy profesjonalistów i nadają swoim włosom łonowym fantazyjny kształt. Co prawda strzyżenie oraz koloryzacja miejsc intymnych nie jest u nas jeszcze tak popularna jak w zachodniej części Europy, ale zapewne to tylko kwestia czasu.

 

Rodzaje fryzur intymnych

 

Fryzura na dole - czemu nie?

Kilka lat temu włoszka Nancy Jarecki wpadła na fantastyczny pomysł. Prowadząc w Rzymie salon fryzjerski zauważyła, że bardzo wiele pań prosi o spakowanie im odrobiny farby do włosów na wynos. Jedna z nich przyznała, że koloryzuje nią włosy łonowe. Na odpowiedź Nancy nie było trzeba długo czekać. Wprowadziła na rynek farby do miejsc intymnych dla pań - Betty. Obecnie swoją ofertę poszerzyła o preparaty do koloryzacji dla mężczyzn, odżywki, ozdoby oraz produkty do stylizacji niesfornych, łonowych loczków.

 

A co z depilacją miejsc intymnych?

Przed koloryzacją należy nadać fryzurze odpowiedni kształt. Depilacja miejsc intymnych (woskiem lub pastą cukrową) nie należy do przyjemnych. Każda z nas ma inny poziom wrażliwości na ból i odczucia towarzyszące depilacji są bardzo indywidualne. Jedne panie krzyczą z bólu, podczas gdy inne w ogóle się nie skarżą. Jednakże wszystkie są zgodne, że pierwszy raz jest najbardziej nieprzyjemny.

Jeśli stworzenie fryzury intymnej postanowimy zlecić specjaliście, musimy liczyć się z kosztami. Depilacja woskiem to wydatek rzędu 50-100 zł. Włosy łonowe możemy poddać koloryzacji już od 60 zł, a fantazyjna fryzurka będzie nas kosztowała około 100zł. Depilacja miejsc intymnych pozwala zapomnieć o włoskach na około 2-3 tygodnie.

 

O jaką depilację możemy poprosić:

 

Przykłady depilacji miejsc intymnych - bikini

 • Depilacja francuska – włoski usuwane są tylko z linii bikini oraz pachwin.
 • Depilacja brazylijska - włoski usuwane są z wzgórka łonowego (do określonego kształtu), warg sromowych oraz z pomiędzy pośladków.
 • Depilacja hollywoodzka – depilacja całkowita.

 

Pamiętaj! Włosy łonowe nie są całkowicie zbędne dla naszego organizmu, dlatego zanim zdecydujesz się na konkretną opcję golenia, sprawdź dlaczego mamy owłosienie łonowe.

 

  Golenie włosów łonowych - najpopularniejsze wzory

  Przykłady depilacji miejsc intymnych - bikini

   

  Przeciwwskazania do depilacji okolic intymnych:

  • choroby skóry w obrębie okolic intymnych np. łuszczyca,
  • podrażnienia oraz rany okolic intymnych,
  • uczulenie na preparaty do depilacji,
  • zaawansowana ciąża.

  Póki co Polki decydują się na fantazyjne fryzury okolic intymnych okazjonalnie: przed ślubem, podróżą poślubną lub walentynkami. Zainteresowanie depilacją miejsc intymnych zwiększa się także w sezonie letnim. Opalone ciało, modne bikini i oryginalna fryzurka pod nim. To jest to, co tygrysy (czytaj mężczyźni) lubią najbardziej.

   

  Zdjęcie: Fotolia© by spalla

  Polecane artykuły
  Komentarze
  Dodaj komentarz
  Ocena:
  Sierpień 21, 2015
  gdzie można wykonać takie fryzury intymne?