Infekcje intymne w lecie

Długo wyczekiwane lato i wakacyjny wyjazd to niestety nie zawsze tylko beztroskie i pozytywne momenty - czasem zdarza się, że z urlopu przywozimy coś więcej niż opaleniznę.

Opuchnięte nogi w lecie

Opuchnięte nogi to przypadłość, która od czasu do czasu dotyczy każdego. Wystarczy cały dzień w pozycji siedzącej np. w autokarze czy kilka godzin na obcasach by pojawił się ból i obrzęk.

Jabłuszko – owoc, który ma moc

Jabłko to jeden z najłatwiej dostępnych owoców - można je kupić przez cały rok i to w przystępnej cenie. Z tego powodu często bywa niedoceniane. Tymczasem ten, wydawać by się mogło, pospolity owoc ma szereg właściwości, które wspaniale wpływają na nasz organizm.

Białaczka

Białaczka to choroba nowotworowa dotykająca ludzi w każdym wieku. Jej nazwa wiąże się z często występującym objawem zaawansowanego stadium choroby - zwiększoną liczbą białych krwinek i charakterystycznym białawym zabarwieniem próbki krwi chorego.

Wiem co jem

Żyjemy w szalonych czasach. Mając do dyspozycji wszystkie cuda techniki produkujemy żywność modyfikowaną, chemiczną i niezdrową. Nasi dziadkowie uprawiali pola, piekli chleb i hodowali świnie.

Odwodnienie organizmu?

Dobrze spałaś w nocy, a mimo to nadal jesteś bardzo zmęczona? Masz kłopoty z koncentracją, nie możesz pozbierać myśli i działasz na zwolnionych obrotach? Przepracowanie? Niekoniecznie. Być może wszystkiemu winne jest odwodnienie.

HSDD – zespół obniżonego popędu płciowego

Szacuje się, że co 10. Polka cierpi na HSDD - zespół obniżonego popędu płciowego. Schorzenie to dotyka kobiet w każdym wieku. Objawia się brakiem zainteresowania seksem, wywołuje niepokój i często jest źródłem problemów w relacjach z partnerem.

Kiełki - bomba witaminowa

Świeże, chrupiące, niskokaloryczne i pełne witamin kiełki początkowo używane były w celach medycznych. Dziś są uzupełnieniem codziennej diety, doskonałym źródłem witamin, błonnika i składników mineralnych. Zachwycają bogatym smakiem, cieszą oko ferią barw i mają wpływ na naszą dobrą formę.

Witamina D

Witamina D powstaje w ludzkim organizmie pod wpływem ekspozycji na promienie słoneczne. Jednakże mieszkańcy Europy środkowej i północnej mają jej zbyt mało. Dlaczego poziom witaminy w naszych organizmach jest zbyt niski i do czego jest ona nam tak naprawdę w potrzebna?

Zakamarki gabinetu psychologicznego

Zastanawiacie się czasami na czym tak naprawdę polega praca psychologa? Jacy ludzie i z jakimi problemami przychodzą na sesje, no i w jaki sposób psycholog może im pomóc? Na te pytania i wiele innych odpowiada specjalista Dzidziusiowa, psycholog Justyna Gmurek-Lewandowska.