HSDD – zespół obniżonego popędu płciowego

Szacuje się, że co 10. Polka cierpi na HSDD - zespół obniżonego popędu płciowego. Schorzenie to dotyka kobiet w każdym wieku. Objawia się brakiem zainteresowania seksem, wywołuje niepokój i często jest źródłem problemów w relacjach z partnerem.

Kiełki - bomba witaminowa

Świeże, chrupiące, niskokaloryczne i pełne witamin kiełki początkowo używane były w celach medycznych. Dziś są uzupełnieniem codziennej diety, doskonałym źródłem witamin, błonnika i składników mineralnych. Zachwycają bogatym smakiem, cieszą oko ferią barw i mają wpływ na naszą dobrą formę.

Witamina D

Witamina D powstaje w ludzkim organizmie pod wpływem ekspozycji na promienie słoneczne. Jednakże mieszkańcy Europy środkowej i północnej mają jej zbyt mało. Dlaczego poziom witaminy w naszych organizmach jest zbyt niski i do czego jest ona nam tak naprawdę w potrzebna?

Zakamarki gabinetu psychologicznego

Zastanawiacie się czasami na czym tak naprawdę polega praca psychologa? Jacy ludzie i z jakimi problemami przychodzą na sesje, no i w jaki sposób psycholog może im pomóc? Na te pytania i wiele innych odpowiada specjalista Dzidziusiowa, psycholog Justyna Gmurek-Lewandowska.

Grzybica pochwy

Szacuje się, że 75% kobiet przynajmniej raz w życiu choruje na grzybicę pochwy. Prawie połowa z nich cierpi na nawracające infekcje grzybicze nawet przez wiele lat. Czym więc jest grzybica pochwy i dlaczego dotyka tak wiele kobiet?

Zajadanie stresu

Stres jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Znajdując się w obliczu stresu ludzie radzą sobie z nim na różne sposoby. Jedni wpadają w histerię, inni idą na zakupy lub na drinka, a jeszcze inni po prostu jedzą. Tylko, czy jedzenie naprawdę potrafi nas uspokoić?

Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Infekcja dróg moczowych to bardzo nieprzyjemna przypadłość. Na popularne przeziębienie pęcherza narażone są głównie kobiety, bowiem ich cewka moczowa jest znacznie krótsza i szersza od męskiej. Z tego właśnie powodu zdecydowana większość kobiet przynajmniej raz w życiu ‘złapała wilka’.

Pamiętaj o profilaktyce!

Podczas przekazywania życzeń świątecznych, z okazji imienin, czy urodzin najczęściej życzymy sobie zdrowia, bo przecież ono jest najważniejsze. Ale czy naprawdę o nie dbamy? Czy na co dzień pamiętamy jak ważna jest profilaktyka?

Andropauza-męski kryzys wieku średniego

Zmniejszenie masy mięśniowej, łysienie, osteoporoza, osłabienie, smutek, przyrost wagi, bóle pleców, obniżone libido i bezsenność? Czas spojrzeć prawdzie w oczy … mogą to być może nadszedł kryzys wieku średniego.

Bulimia

Bulimia to podstępna choroba, która dotyka głównie kobiety. Atakuje sześć razy częściej niż anoreksja. Nadmierne objadanie się ma zazwyczaj podłoże psychologiczne a leczenie to złożony i długotrwały proces.