Grzybica pochwy

Szacuje się, że 75% kobiet przynajmniej raz w życiu choruje na grzybicę pochwy. Prawie połowa z nich cierpi na nawracające infekcje grzybicze nawet przez wiele lat. Czym więc jest grzybica pochwy i dlaczego dotyka tak wiele kobiet?

Zajadanie stresu

Stres jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Znajdując się w obliczu stresu ludzie radzą sobie z nim na różne sposoby. Jedni wpadają w histerię, inni idą na zakupy lub na drinka, a jeszcze inni po prostu jedzą. Tylko, czy jedzenie naprawdę potrafi nas uspokoić?

Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Infekcja dróg moczowych to bardzo nieprzyjemna przypadłość. Na popularne przeziębienie pęcherza narażone są głównie kobiety, bowiem ich cewka moczowa jest znacznie krótsza i szersza od męskiej. Z tego właśnie powodu zdecydowana większość kobiet przynajmniej raz w życiu ‘złapała wilka’.

Pamiętaj o profilaktyce!

Podczas przekazywania życzeń świątecznych, z okazji imienin, czy urodzin najczęściej życzymy sobie zdrowia, bo przecież ono jest najważniejsze. Ale czy naprawdę o nie dbamy? Czy na co dzień pamiętamy jak ważna jest profilaktyka?

Andropauza-męski kryzys wieku średniego

Zmniejszenie masy mięśniowej, łysienie, osteoporoza, osłabienie, smutek, przyrost wagi, bóle pleców, obniżone libido i bezsenność? Czas spojrzeć prawdzie w oczy … mogą to być może nadszedł kryzys wieku średniego.

Bulimia

Bulimia to podstępna choroba, która dotyka głównie kobiety. Atakuje sześć razy częściej niż anoreksja. Nadmierne objadanie się ma zazwyczaj podłoże psychologiczne a leczenie to złożony i długotrwały proces.

Dobroczynny magnez

Utrzymanie odpowiedniego poziomu magnezu jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Kłopoty z koncentracją, wybuchowość, nadwrażliwość i silne skurcze łydek to sygnały, że organizm pilnie potrzebuje tego pierwiastka.

Kobiecy alkoholizm

W ciągu ostatnich pięciu lat znacznie zwiększyła się liczba kobiet uzależnionych od alkoholu. Niestety kobiety szybciej wpadają w nałóg, a alkohol czyni w ich organizmie większe spustoszenie niż u mężczyzn.

Marchewka chroni przed rakiem

Swoje przeciwnowotworowe właściwości marchewka zawdzięcza falkarinolowi, który redukuje ryzyko choroby aż o 33 %. Jednak, aby w pełni z niego korzystać nie powinniśmy kroić marchewki przed gotowaniem.

Szybkie przekąski - bomby kaloryczne

Sięgamy po mnie w chwili gdy dopada nas mały głód. Wyglądają niewinnie, są smaczne i dostępne na wyciągnięcie ręki. Choć powinniśmy unikać ich jak ognia to nie możemy się im oprzeć. Szybkie przekąski (bo o nich mowa) to prawdziwe bomby kaloryczne, które kuszą niczym zakazany owoc.