Andropauza-męski kryzys wieku średniego

Zmniejszenie masy mięśniowej, łysienie, osteoporoza, osłabienie, smutek, przyrost wagi, bóle pleców, obniżone libido i bezsenność? Czas spojrzeć prawdzie w oczy … mogą to być może nadszedł kryzys wieku średniego.

Bulimia

Bulimia to podstępna choroba, która dotyka głównie kobiety. Atakuje sześć razy częściej niż anoreksja. Nadmierne objadanie się ma zazwyczaj podłoże psychologiczne a leczenie to złożony i długotrwały proces.

Suchość pochwy

Niedostateczne nawilżenie pochwy przeważnie występuje na skutek zachwianej gospodarki hormonalnej w organizmie kobiety i jest częstą przyczyną dyskomfortu i bólu podczas stosunków płciowych.

Dobroczynny magnez

Utrzymanie odpowiedniego poziomu magnezu jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Kłopoty z koncentracją, wybuchowość, nadwrażliwość i silne skurcze łydek to sygnały, że organizm pilnie potrzebuje tego pierwiastka.

Kobiecy alkoholizm

W ciągu ostatnich pięciu lat znacznie zwiększyła się liczba kobiet uzależnionych od alkoholu. Niestety kobiety szybciej wpadają w nałóg, a alkohol czyni w ich organizmie większe spustoszenie niż u mężczyzn.

Marchewka chroni przed rakiem

Swoje przeciwnowotworowe właściwości marchewka zawdzięcza falkarinolowi, który redukuje ryzyko choroby aż o 33 %. Jednak, aby w pełni z niego korzystać nie powinniśmy kroić marchewki przed gotowaniem.

Szybkie przekąski - bomby kaloryczne

Sięgamy po mnie w chwili gdy dopada nas mały głód. Wyglądają niewinnie, są smaczne i dostępne na wyciągnięcie ręki. Choć powinniśmy unikać ich jak ognia to nie możemy się im oprzeć. Szybkie przekąski (bo o nich mowa) to prawdziwe bomby kaloryczne, które kuszą niczym zakazany owoc.

Wskaźnik BMI

Wskaźnik BMI jest niezwykle prostą metodą, która pozwala orientacyjnie wyliczyć indeks masy ciała i wstępnie oszacować, czy styl życia i stosowana przez nas dieta mają na nas pozytywny, czy też negatywny wpływ.

PMS - zespół napięcia przedmiesiączkowego

Na PMS cierpi co druga Polka. U połowy miesiączkujących pań nawet 10 dni przed menstruacją pojawia się rozdrażnienie, płaczliwość, huśtawki nastroju oraz bóle w dole brzucha. Kobiety, które dotknął zespół napięcia przedmiesiączkowego skarżą się także na wrażliwość oraz ból piersi.

Niezastąpiony błonnik

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca przyjmowanie 20-40g błonnika dziennie. Tymczasem w Polsce kształtuje się ono na poziomie 15g. W krajach o wyższym spożyciu spada liczba zachorowań na nowotwory.