Menu główne
Portal dla rodziców...
 

A Ty całuj mnie!

Korzystnie wpływają na zdrowie, pomagają spalać kalorie, a przy tym są bardzo, bardzo przyjemne. Mowa o pocałunkach, które doczekały się kolejnego dnia do świętowania. Jak się okazuje mają one wiele pozytywnych skutktów, i to nie tylko emocjonalnych!

 

przeminelo-z-wiatrem

 

Całowanie świętujemy co najmniej 3 razy w roku. Jak wynika z kalendarza 28 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Całowania, 6 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Polałunku, a także, jak podają niektóre źródła, całować się powinniśmy również w Dzień Pocałunku, czyli 19 sierpnia. Jesteśmy jak najbardziej za, w końcu pocałunki mają same plusy. Zobaczcie jakie?

 

Potwierdzone naukowo – zalety pocałunków

Całując się spalamy ok. 12. kalorii na minutę, co więcej jest to idealne ćwiczenie, ponieważ używamy do niego aż 29. mięśni! Całowanie wspomaga procesy immunologiczne, poprzez wydzielanie peptyd neutralnych. Badania naukowe potwierdzają, że osoby często oddające się temu przyjemnemu zajęciu żyją o 5. lat dłużej, dzięki oksytocynie chroniącej je przed depresją. I na koniec jeszcze jeden plus: jeżeli macie problemy z zasypianiem, lekiem idealnym jest również pocałunek.

 

Całowanie na ekranie – najsłynniejsze pocałunki kina

W 1896 roku po raz pierwszy można było zobaczyć pocałunek na srebrnym ekranie. Od tego czasu stał się on jedną z ulubionych scen zarówno widzów, jak i reżyserów. Najsłynniejszy pocałunek kinowy należy oczywiście do Scarlet i Reda, czyli Vivien Leigh i Clarka Gable w „Przeminęło z wiatrem”, kolejny na liście to Casablanca. Jeżeli chodzi o rekordową ilość pocałunków zdecydowanie wygrywa „Don Juan” z 127. scenami całujących się kochanków.

 

Ciekawostki – naj w dziedzinie pocałunków

- Najdłuższy pocałunek trwał 30. godzin 59. minut i 21. sekund, rekord ten pochodzi z 2001 roku, chętni do pobicia?

 

- Amerykańscy naukowcy stworzyli specjalną naukę zajmującą się tylko pocałunkami – filematologię.

 

- Przeciętny człowiek spędza na całowaniu 2. tygodnie swojego życia!

 

- W Holandii wymuszony pocałunek jest traktowany jak molestowanie seksualne.

 

Jak widać całowanie to kolejny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym. Zatem, nie żałujmy pocałunków swoim bliskim, również tych w policzek, czoło oraz wielu, wielu innych, bo wszystkie służą okazaniu uczuć a do tego są tak przyjemne Uśmiech

 

Zdjęcie: Selznick International Pictures

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

logo

Porady dla rodziców - od planowania rodziny do wychowania dzieci. Ponadto zdrowie i uroda, rodzinne forum i strefa specjalnie dla taty - to wszystko znajdziesz w portalu parentingowym Dzidziusiowo.

Portal parentingowy Dzidziusiowo.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastąpią profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych zawartych w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w serwisie Dzidziusiowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.