Seksoholizm

Seks jest bardzo ważną sferą naszego życia. Bez niego nie byłoby nas. Jest on obecny w literaturze, sztuce, muzyce czy reklamie. Stykamy się z nim każdego dnia. Jak zatem ocenić, które z naszych seksualnych zachowań mieszczą się jeszcze w granicach normy, a które mogą już świadczyć o ty, że cierpimy na uzależnienie od seksu?

 

seks-seksoholizm550

 

Seksoholizm

Seksuolodzy są ze sobą zgodni, iż sporadyczne przeglądanie gazet i filmów pornograficznych oraz masturbację możemy jak najbardziej uznać za zachowanie normalne. Problem rozpoczyna się w chwili, gdy oglądanie filmów i czasopism erotycznych staje się regularnym rytuałem. Osoba uzależniona bardzo często nawiązuję do tematu seksu w zwykłych rozmowach i gdy tylko jest to możliwe odwiedza erotyczne serwisy i czaty. Seksoholik z czasem traci realne spojrzenie na świat, a swoje erotyczne fantazje próbuje wprowadzić w życie. Zdarza się, że po 20 latach związku nagle oczekuje od swojej partnerki, aby ta w lateksowym wdzianku dała się prowadzić na smyczy. Często partner niespodziewanie proponuje seks grupowy, albo zbliżenie z nowymi partnerami.

 

Seks przez Internet

W dobie rozwoju Internetu wirtualny seks stał się bardzo popularny. Fora i czaty internetowe pełne są ludzi szukających przygód. Coraz więcej par rozstaje się nie tylko z powodu zdrady w "realu", ale także z powodu seksoholizmu partnera, czy wirtualnych skoków na bok.

 

Ludzie uzależnieni myślą o seksie niemalże non stop. To on kieruje ich życiem. Niczym narkoman, czy alkoholik seksoholik jest w stanie posunąć się bardzo daleko, aby zaspokoić swoje potrzeby. Niejednokrotnie bywa niebezpieczny. Rujnuje życie sobie, partnerowi i rodzinie.

 

Z danych statystycznych wynika, że uzależnienie od seksu w podobnym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiet. Również na samą terapię coraz częściej zgłaszają się przedstawiciele obydwu płci.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Imagery Majestic

Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.