Jak grzeszymy?

Po latach obserwowania spowiedzi grzeszników Ojciec Wojciech Giertych i jezuita Roberto Busa doszli do wniosku, że grzechy popełnione przez kobiety i przez mężczyzn zasadniczo się od siebie różnią, a swoją dość śmiałą tezę postawili na łamach L'Osservatore Romano.

 

para-grzeszymy550Według nich mężczyźni ulegają cielesnym pokusom, a najpopularniejsze męskie grzechy to: nieczystość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu oraz lenistwo. Natomiast kobiety najczęściej grzeszą duszą odczuwając zazdrość, gniew i pychę.
 

Różnimy się znacząco

Spowiedź mężczyzn ukazuje, że znacznie częściej zdradzają, piją, objadają się i popadają w lenistwo niż kobiety. Panie natomiast są słabsze duchowo, natomiast ich ciało potrafi znieść więcej. Są też cierpliwsze na dłuższych dystansach, ale za to słabsze psychicznie i bardziej podatne na wpływy.


Analizując grzechy, z których spowiadamy się w konfesjonale należy dodać, że do siedmiu grzechów głównych Watykan dodał kolejne: aborcję, pedofilię, handel narkotykami, modyfikacje genetyczne, zanieczyszczenie środowiska i nieprzyzwoite bogactwo. Jeszcze za krótko, aby móc jasno stwierdzić, czy nowym grzechom częściej ulegają kobiety czy mężczyźni. Czas pokaże.Zdjęcie: Fotolia by © Andreas Gradin

Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.