Pierścień NuvaRing

Mówiąc o antykoncepcji hormonalnej nie sposób nie wspomnieć o pierścieniu NuvaRing. Dzięki niemu nie trzeba już pamiętać o codziennym połknięciu tabletki, a skuteczna antykoncepcja jest naprawdę prosta.

 

nuvaring-antykoncepcja550

 

NuvaRing to elastyczny pierścień sprzedawany na receptę, który kobieta samodzielnie aplikuje do pochwy. Po zastosowaniu uwalniane są z niego hormony: estrogen i progesteron, które przenikają do krwioobiegu i podobnie jak w przypadku innych środków hormonalnych blokują owulację. Pierścień zawiera naprawdę niewielką ilość hormonów dzięki czemu nie wywołuje nieprzyjemnych skutków ubocznych: wrażliwości piersi, bóli głowy,spadku libido, nudności i tycia.

 

Zastosowanie:

Pierścień aplikuje się samodzielnie pierwszego dnia cyklu, a więc pierwszego dnia menstruacji. Nosimy go przez 21 dni, a po upływie tego czasu wyjmujemy i robimy przerwę podczas której pojawi się miesiączka. Po 7 dni należy założyć nowy ring.

 

W wyjątkowych sytuacjach lub podczas wizyty u ginekologa pierścień może zostać wyjęty jednakże musi trafić na miejsce przed upływem trzech godzin.

 

Zapewne wiele z Was zastanawia się, czy NuvaRing jest wygodny, czy nie uwiera i nie utrudnia współżycia?

 

Bez obaw. Po założeniu NuvaRing nie jest wyczuwalny ani przez kobietę, ani podczas stosunku przez partnera i w żaden sposób nie obniża jakości doznań erotycznych. Dodatkowo prawdopodobieństwo jego wysunięcia jest minimalne, gdyż pierścień jest skutecznie utrzymywany przez mięśnie pochwy.

 

Dla kogo NuvaRing:

  • dla kobiet w wieku rozrodczym
  • dla pań które zapominają o codziennym łykaniu pigułek
  • dla kobiet często zmieniających strefę czasową
  • dla dziewczyn, które źle tolerowały inne formy antykoncepcji

Pierścień jednakże nie jest polecany paniom cierpiącym na częste, nawracające stany zapalne i grzybice pochwy.

 

Zdjęcie: Wikipedia domena publiczna

Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.