Męskie typy

W męskim rodzie co jakiś czas następują zmiany; najpierw prym wiódł wieczny chłopiec, potem macho, następnie metroseksualny, aż w końcu pojawił się heteropolita.

 

mezczyzna-typ-kawa550

 
Duży chłopiec miał zaspokajać nasze potrzeby romantyczne. Oczami wodziłyśmy za macho, bo potrzebowałyśmy męskiego, silnego ramienia. Metroseksualny zaistniał, bo miałyśmy dość zaniedbanych, brzydko pachnących facetów. W końcu narodził się heteropolita - ideał, który łączy w sobie wszystkie te najlepsze cechy swoich poprzedników.
A jacy rzeczywiście są ci typowi mężczyźni?
 

Wieczny chłopiec

Spontaniczny, obdarzony wybujałą fantazją, pełen wdzięku i poczucia humoru. Lubi podejmować najbardziej szalone pomysły, kocha przygody. Może zaskoczyć nas romantycznym prezentem. Nawet gdy jego portfel będzie świecił pustkami, co zresztą często mu się zdarza, wymyśli zawsze coś atrakcyjnego. Nie zdziw się, gdy zabierze cię na kolację, która będzie odbywać się podczas lotu balonem. Na pewno przy nim nie będziesz się nudzić. Życie z nim to jedna wielka zabawa. Godzinami może nam patrzeć w oczy i szeptać do ucha czułe i miłe słówka. Spacer przy blasku księżyca, miłe gesty, zasypywanie kwiatami, to cię spotka od jego osoby. Po prostu trudno się w nim nie zakochać. Wieczny chłopiec tak nam zamydli oczy, że nie będziemy w stanie zauważyć jego wad. Mimo nieodpartego uroku to on wady posiada i to nie byle jakie. Unika wszelkiej odpowiedzialności, nie za bardzo można na nim polegać. Jest lekkoduchem, który nie lubi się angażować, także zbudować z nim trwały związek to wielkie wyzwanie. Gdy poprosisz go o załatwienie kilku spraw nie licz, że to zrobi, pewne jak w banku, że zapomni. Mimo, że jest dorosły jedynie tylko bawi się w życie. Duże dziecko, które nie sprawdzi się w roli życiowego partnera, bywa jedynie dobrym kumplem.

 

Macho

Silny, stanowczy, zdecydowany. Prawdziwy twardziel, u boku którego poczujesz się bezpiecznie. Chłop jak dąb, otoczy cię opieką, weźmie wszelkie kłopoty na swoje barki. Jako głowa rodziny stawia sobie za priorytet zarobienie na jej utrzymanie. Często nalega byś nie pracowała a jedynie zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci. Ale jeśli już pracujesz to broń Boże byś nie zarabiała więcej od niego. Macho najbardziej boi się etykietki mięczaka. Nie okazuje zanadto emocji. Jak przystało na prawdziwego faceta, łez u niego nie zobaczysz. Wystrzega się oznak słabości, bo to przecież takie niemęskie. Jeśli ma jakiś problem na pewno się z nim nie podzieli. Dąży do tego aby sam go rozwiązać. Lubi rządzić niepodzielnie czyli o ważnych decyzjach rodzinnych sam decyduje, ty co najwyżej możesz zabrać głos w kwestii doboru koloru ścian w mieszkaniu. Uwielbia pouczać, udzielać rad, to zawsze on ma rację. Lubi gdy jego kobieta jest atrakcyjna. Także typ macho nie będzie ci żałował na typowe kobiece przyjemności. Fryzjer, kosmetyczka, solarium, wypad do SPA czy zakupy, to jest to co ci zapewni. Często jest zaborczy, sam niestety nie grzeszy wiernością. Lubi oglądać się za kobietami. Do własnego wyglądu nie przywiązuje dużej wagi. Garnitur jedynie do pracy. W domu zwykle siedzi przed telewizorem w dresach czy koszuli, oczywiście w jednej ręce pilot w drugiej piwo.

 

Metroseksualny

Wypielęgnowany, pachnący, wyjęty niczym z żurnala. Na takiego mężczyznę miło popatrzeć. Bardzo dba o siebie, wizyta u kosmetyczki to dla niego żaden wstyd. Bez skrępowania wklepuje dwa razy dziennie kremy przeciwzmarszczkowe. Spędza długie godziny w centrach handlowych na poszukiwaniu markowych ubrań.Śledzi nowinki kosmetyczne i podąża za modą. Na pewno nie zrobi ci wymówek, że za długo szykujesz się na imprezę czy, że za dużo kasy wydajesz na ciuchy i kosmetyki. Chętnie sam cię zabierze na zakupy i jeszcze doradzi w czym wyglądasz atrakcyjnie i korzystnie. Metroseksualny raczej weźmie trzy razy prysznic w ciągu dnia niż by miał pachnieć czym innym niż dobre perfumy. Zawsze jest czysty i schludny. Na pewno nie powstydzisz się wyjść w jego towarzystwie. I to nam kobietom się podoba. Sprawa ma się jednak inaczej jeśli mężczyzna przesadza. Bo co wtedy, jeśli siedzi w łazience dłużej niż ty? Jego kosmetyki zajmują więcej miejsca na półce niż twoje?Podkrada twoją odżywkę do paznokci, depiluje nogi czy reguluje brwi? Zauważysz wtedy, że twój partner jest zbyt mało męski, do tego na pewno próżny. Kiedy wkroczy na twój kobiecy teren będziesz czuła się nieswojo. Zastanów się czy chcesz aby wasze rozmowy schodziły głównie na temat operacji plastycznych, botoksu, likwidacji zmarszczek czy pielęgnacji ciała.

 

Heteropolita

Jednocześnie silny i czuły, zdecydowany i wrażliwy. Ten typ to ucieleśnienia faceta idealnego. Kariera jest dla niego ważna ale na pierwszym miejscu stawia rodzinę. Ciężko dla niej pracuje. Gdy wraca do domu nie leży na kanapie przed telewizorem, lecz bawi się z dziećmi, wychodzi z nimi na spacer, na pewno odciąży cię w obowiązkach domowych. Nie boi się odkurzacza, czy pralki, z chęcią wykonuje obowiązki. Nie uważa aby to było niemęskie. Ciebie na pewno potraktuje jako partnera. Jest pewny siebie i zdecydowany, jednak będzie liczył się z twoim zdaniem. Nie wstydzi się okazywania uczuć. Dba o wygląd ale nie musisz z nim walczyć o miejsce w łazience. Stawia sobie za cel budowanie trwałego związku. Lecz nie rezygnuje z męskich przyjemności. Lubi wyskoczyć na piwo w męskim gronie, wybrać się na wycieczkę ale nigdy kosztem rodziny. Jest odpowiedzialny i chce przede wszystkim być przykładnym ojcem i mężem.


Zdjęcie: Fotolia by © Studio DER
Aleksandra
Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Luty 6, 2017
mój mąż zawsze zamawia mi na goodlookin ubrania i raz na czas dostaję w prezencie. Zawsze to mi poprawia humor, a co najważniejsze mam jakąś nowinkę w szafie.