Strefy erogenne u mężczyzn, czyli męskie czułe punkty

Mówi się, że mężczyzna to urządzenie proste w obsłudze, gdyż ma tylko jedną dźwignię. Tymczasem na erotycznej mapie męskiego ciała znajduje się dużo więcej godnych uwagi miejsc, trzeba je tylko odkryć.

 

Jak podniecić mężczyznę?

 

Męskie czułe punkty nie są tak rozproszone po całym ciele jak kobiece strefy erogenne, tylko bardziej skoncentrowane. A skupiają się, jak by mogło być inaczej, wokół genitaliów. Dlatego podczas gry miłosnej obowiązkowo te właśnie miejsca powinnaś szczególnie dopieszczać i na nich skupiać główną uwagę. Ale,… nie tylko! Dotykając innych punktów na jego ciele również sprawisz mu przyjemność, a nawet spotęgujesz jego doznania.

 

Erotycznie czułe miejsca na ciele każdego mężczyzny są rozmieszczone niepowtarzalnie dlatego studiując erotyczną mapę męskiego ciała pamiętaj, że upodobania seksualne, oraz strefy erogenne to bardzo indywidualna sprawa. To co dla jednego mężczyzny będzie niezwykle podniecające, innego może irytować lub wręcz sprawiać mu ból.

 

Strefy erogenne – głowa

 • włosy - Większość mężczyzn lubi masowanie głowy, drapanie za uchem, przeczesywanie włosów palcami (chętnie nie tylko podczas gry miłosnej). Przyjemność sprawi im także wodzenie dłońmi po karku i wzdłuż linii włosów. Gdy pożądanie rośnie, a wasze ruchy stają się coraz bardziej gwałtowne możesz spróbować pójść nieco dalej - drapać i lekko ciągnąć go za włosy. Podobno wydzielają się wówczas endomorfiny, które sprawiają, że mężczyźnie robi się bardzo przyjemnie.
 • uszy - Choć panowie niechętnie się do tego przyznają to wielu z nich lubi całowanie, lizanie, ssanie, a nawet lekkie podgryzanie uszu. Wszelkie szepty, pojękiwania, twój przyśpieszony oddech i delikatne dmuchanie w ucho potrafią rozpalić do czerwoności nie tylko wiele kobiet, ale także i mężczyzn.
 • wrażenia słuchowe - Gdy będziesz wargami przemieszczać się w okolicach ucha, koniecznie opowiedz mu podniecającym głosem o tym co zaraz zamierzasz zrobić. Niech sobie wyobraża, w końcu to wzrokowiec. Możesz także szeptać mu miłe słowa, sprośne rzeczy, czy pikantne zaklęcia. W zależności od modelu. To znakomicie rozpala zmysły.
 • twarz - Niektórzy panowie nie lubią aby dotykać ich twarzy. Innych delikatne głaskania, całowanie powiek i okolic oczu, muskanie kości policzkowych czy masowanie skroni doskonale odpręża i relaksuje.
 • usta - Bez wątpienia najbardziej czułym miejscem na twarzy są usta. Pamiętaj, że ssanie, lizanie, podgryzanie i głębokie namiętne pocałunki podniecają go równie intensywnie jak Ciebie.
 • szyja - Silną strefą erogenną jest także szyja, a zwłaszcza miejsce pomiędzy żuchwą, a jabłkiem Adama. Pieszcząc ten obszar będziesz zaskoczona jak wrażliwe miejsce odkryłaś.

 

meskie-strefy-erogenne

 

Czułe miejsca – tors

 • plecy i ramiona - Podczas gry wstępnej masuj jego muskularne ramiona i plecy. Ugniataj je mocnymi i zdecydowanymi ruchami. Jeśli chcesz zobaczyć jak przechodzi go intensywny dreszcz podniecenia przesuń językiem wzdłuż linii jego kręgosłupa. Znajdując się w pozycji klasycznej wykorzystaj ręce: zmysłowo głaszcz, namiętnie drap i delikatnie szczyp jego plecy.
 • sutki - To czułe miejsce także u mężczyzn. Niektórym mężczyznom sprawią przyjemność intensywniejsze pieszczoty tych okolic. Część panów bardzo lubi podgryzanie i ssanie brodawek. Musisz być jednak ostrożna, gdyż dla niektórych pieszczoty sutków są absolutnie nie do zniesienia!
 • pośladki - Zbudowane są z tkanki tłuszczowej i mięśni, wymagają więc zdecydowanych pieszczot. Możesz popuścić wodze fantazji: ugniatanie, tarmoszenie, poklepywanie, drapanie. Co jeszcze przychodzi Ci do głowy? Jednakże bądź wyrafinowana, ale niezwykle czujna, czym bliżej odbytu tym więcej zakończeń nerwowych i pupa jest bardziej wrażliwa. Dlatego stymulacja tych miejsc bardzo szybko podnieca mężczyznę.
 • odbyt - Według seksuologów męski punk G znajduje się na wewnętrznej ścianie odbytu, około 5 cm od zwieracza. Stymulując go tuż przed orgazmem partnera wzmocnisz doznania ukochanego. Jednak upewnij się, że Twój mężczyzna nie ma nic przeciwko. Dla niektórych facetów pieszczoty analne kojarzą się jednoznacznie i są nie do zaakceptowania.

 •  

Strefy erogenne - genitalia

Penis to jego najczulszy punkt. Na tym niewielkim obszarze znajduje się całe mnóstwo bardzo wrażliwych miejsc. Jeśli chcecie szybko pobudzić partnera i błyskawicznie zachęcić go do działania, wystarczy skupić się na tym miejscu.

 • Żołądź - Główka penisa, jest bardzo wrażliwą częścią męskiego przyrodzenia. Dlatego pieszcząc ją, zachowuj maksimum delikatności. Jeśli jest mało wilgotna, podczas miłosnych zabaw wykorzystaj nieco śliny żeby ją zwilżyć.
 • Napletek - Osłania żołądź, gdy penis jest w stanie spoczynku. Podczas erekcji, zsuwa się i odsłania wrażliwy na pieszczoty wieniec.

 • Wędzidełko to cieniutki pasek skóry, który znajduje się na spodniej stronie penisa, łączy napletek i żołądź. Nie zapominaj o nim podczas pieszczot. Żołądź i wędzidełko są szczególnie podatne na wszelkie pieszczoty wykonywane językiem. Czułe muskanie, całowanie czy lizanie wokół będą dla panów bardzo przyjemnym doznaniem.
 • Moszna - To woreczek okrywający jądra. Mężczyźni uwielbiają delikatne pocałunki, leciutkie masowanie i pieszczoty tego miejsca. Ponieważ moszna jest bardzo wrażliwa na ból, wszelkie czynności tu wykonywane muszą być niezwykle delikatne: szarpanie czy ściskanie jąder całkowicie odpada.

Jeśli przesuniesz się niżej w kierunku odbytu, napotkasz inne wrażliwe na dotyk miejsce. Podczas wzwodu, w połowie drogi między kroczem a odbytem znajduje się wgłębienie. Uciskaj je delikatnie przez kilkanaście sekund, a przedłużysz u swojego partnera stan intensywnego podniecenia.

 

Czułe miejsca - stopy

Niektórzy panowie bardzo lubią masaż stóp i są mocno pobudzeni gdy partnerka ssie i liże ich palce.

 

Zdjęcie: Fotolia by © dundanim All rights reserved

 

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Ocena:
Październik 19, 2015
Dziękuję za informacje, które pozwoliły mi w niesamowity sposób naprawić, wzmocnić i "ugruntować" związek z moim partnerem! kochamy się i jesteśmy ze sobą ponad rok, a teraz rozumiemy mowę naszego ciała i jesteśmy otwarci na nasze potrzeby!!! Dzisiaj usłyszałam od NIEGO, że jest mu ze mną wspaniale i ,że nie chce już żadnej innej kobiety, bo jest mu ze mną WSPANIALE. Jeszcze raz dziękuję, a od siebie dodam - iż jesteśmy ludźmi dorosłymi. Życie jest piękne! Dziękuję.....
Ocena:
Sierpień 13, 2015
Wypróbowałam patent z wędzidełkiem. Powiem szczerze, strzał w 10! Polecam spróbować ;)
Ocena:
Wrzesień 28, 2014
Megaa ;) a ja mojemu Hewenkowi robię dobrze po swojemu :D