Nadopiekuńczość

Kobiety są z natury bardziej opiekuńcze od mężczyzn. Wychowują dzieci, pielęgnują domowe ognisko i troszczą się o swoich partnerów. Problem pojawia się wówczas gdy troska przeradza się w nadopiekuńczość.

Ślub konkordatowy

W lipcu 1998 roku podpisano ustawę konkordatową. Od tej pory Młoda Para zamiast dwóch osobnych ślubów: kościelnego i cywilnego zawiera jeden mający skutki kościelne i prawne, ślub konkordatowy.

Czym sypnąć na szczęście?

Obsypywanie Młodej Pary po wyjściu z Kościoła jest zwyczajem znanym od wieków. W Polsce najczęściej młodzi byli obsypywani ryżem lub monetami. Jednak przesądy ślubne ulegają modyfikacjom i obecnie coraz popularniejsze stają się różne wariacje na ten temat.

Obowiązki świadków

Na świadkach spoczywa odpowiedzialność za zorganizowanie wieczoru panieńskiego i wieczoru kawalerskiego, pomoc w przygotowaniach do ślubu i dopilnowanie, aby nic nie zakłóciło przebiegu uroczystości. Ale bycie drużbą to nie tylko obowiązki, to także pewnego rodzaju wyróżnienie – Młoda Para musi Wam naprawdę ufać.

Koszt ślubu i wesela

Zanim wpadniecie w szał przedślubnych przygotowań warto sporządzić wstępny kosztorys. Bowiem organizacja ślubu i wesela to niemały wydatek, a ceny niektórych usług mogą Was naprawdę zaskoczyć.

Kalendarz młodej pary

Organizacja ślubu i wesela to duże przedsięwzięcie. Jeśli nie zlecacie tego firmie specjalizującej się w przygotowaniu tego typu uroczystości warto wszystko wcześniej zaplanować.

Kłóćmy się mądrze

Gdy dwoje ludzi dzieli ze sobą życie czasami dochodzi do kłótni. To raczej nieuniknione. Każdy z nas na pewno nie raz uczestniczył w ostrej wymianie zdań. Dobra kłótnia nie jest zła pod warunkiem, że kłócimy się mądrze.

Toksyczny związek

Płacz, łzy, szantaż i brak poczucia bezpieczeństwa? Toksyczny związek odbiera szczęście, rujnuje pewność siebie i krzywdzi. Mimo to bardzo wiele par tkwi w takim układzie. Dlaczego?

Seksoholizm

Uzależnienie od seksu może być niezwykle niebezpieczne. Niekiedy może całkowicie zrujnować życie. Na szczęście tak jak każde inne uzależnienie tak i seksoholizm można leczyć.

I powstał wibrator

To bzyczące i wibrujące urządzenie wywołało zamieszanie na całym świecie. W XIX wieku miało ogromne rozmiary i było wykorzystywane przez medyków do leczenia kobiecej histerii.