Pierścień NuvaRing

Mówiąc o antykoncepcji hormonalnej nie sposób nie wspomnieć o NuvaRing. Dzięki niemu nie trzeba już pamiętać o codziennym połknięciu tabletki, a skuteczna antykoncepcja jest naprawdę prosta.

Jak grzeszymy?

Po latach obserwowania spowiedzi grzeszników Ojciec Wojciech Giertych i jezuita Roberto Busa doszli do wniosku, że grzechy popełnione przez kobiety i przez mężczyzn zasadniczo się od siebie różnią.

O mężczyznach z przymrużeniem oka

Mężczyźni to dziwne istoty. Żyją według tylko sobie znanych zasad. Ciężko ich zrozumieć i nie raz wyprowadzają nas z równowagi. Ale tak sobie myślę, że może oni mimo wielu wad nie są aż tacy źli?

Zdradzona znaczy gorsza?

Dlaczego, gdy mężczyzna zdradzi kobietę, to ona czuje się jak jakaś trędowata? Dlaczego ludzie myślą, że skoro mężczyzna zdradził to pewnie z jej winy, bo nie miał w domu tego czego chciał.

Nadopiekuńczość

Kobiety są z natury bardziej opiekuńcze od mężczyzn. Wychowują dzieci, pielęgnują domowe ognisko i troszczą się o swoich partnerów. Problem pojawia się wówczas gdy troska przeradza się w nadopiekuńczość.

Ślub konkordatowy

W lipcu 1998 roku podpisano ustawę konkordatową. Od tej pory Młoda Para zamiast dwóch osobnych ślubów: kościelnego i cywilnego zawiera jeden mający skutki kościelne i prawne, ślub konkordatowy.

Czym sypnąć na szczęście?

Obsypywanie Młodej Pary po wyjściu z Kościoła jest zwyczajem znanym od wieków. W Polsce najczęściej młodzi byli obsypywani ryżem lub monetami. Jednak przesądy ślubne ulegają modyfikacjom i obecnie coraz popularniejsze stają się różne wariacje na ten temat.

Obowiązki świadków

Na świadkach spoczywa odpowiedzialność za zorganizowanie wieczoru panieńskiego i wieczoru kawalerskiego, pomoc w przygotowaniach do ślubu i dopilnowanie, aby nic nie zakłóciło przebiegu uroczystości. Ale bycie drużbą to nie tylko obowiązki, to także pewnego rodzaju wyróżnienie – Młoda Para musi Wam naprawdę ufać.

Koszt ślubu i wesela

Zanim wpadniecie w szał przedślubnych przygotowań warto sporządzić wstępny kosztorys. Bowiem organizacja ślubu i wesela to niemały wydatek, a ceny niektórych usług mogą Was naprawdę zaskoczyć.

Kalendarz młodej pary

Organizacja ślubu i wesela to duże przedsięwzięcie. Jeśli nie zlecacie tego firmie specjalizującej się w przygotowaniu tego typu uroczystości warto wszystko wcześniej zaplanować.