Warto przeczytać

Kleszcze atakują - jak się przed nimi uchronić?

7 rzeczy, których możemy nauczyć się od dzieci

Infekcje intymne w lecie

Długo wyczekiwane lato i wakacyjny wyjazd to niestety nie zawsze tylko beztroskie i pozytywne momenty - czasem zdarza się, że z urlopu przywozimy coś więcej niż opaleniznę.

Jak ustrzec się przed kradzieżą na wakacjac

Lato w pełni, większość z nas udaje się na długo wyczekiwany urlop. Wakacje powinny być przede wszystkim czasem relaksu, więc żeby nic nie zepsuło beztroskiego wypoczynku, warto się do niego odpowiednio przygotować i zabezpieczyć przed kradzieżą.

Kurs na przewodnika

Ciekawostki historyczne fascynowały Cię od dziecka? Architektoniczne szczegóły zawsze wpadają Ci w oko? Jesteś duszą towarzystwa i potrafisz z łatwością zaciekawić swoich rozmówców?

Rowerem z małym dzieckiem

Sezon rowerowy trwa w najlepsze - długie i ciepłe dni sprzyjają wyprawom na dwóch kółkach. Jest to idealny pomysł na spędzenie rodzinnego weekendu.

Opuchnięte nogi w lecie

Opuchnięte nogi to przypadłość, która od czasu do czasu dotyczy każdego. Wystarczy cały dzień w pozycji siedzącej np. w autokarze czy kilka godzin na obcasach by pojawił się ból i obrzęk.

Logistyka dnia codziennego

Obserwując od lat życie społeczne w Polsce mogę z ogromną śmiałością stwierdzić, że nie ma chyba innego zjawiska tak bardzo obarczonego stereotypami jak macierzyństwo. Okazuje się, że Polacy znają się doskonale na dwóch rzeczach: zdrowiu i wychowywaniu dzieci.

Mąż uzależniony od gier komputerowych

Gry komputerowe coraz częściej stają się powodem kryzysu w związkach. Grający godzinami mąż nie ma czasu na nic innego? Uważaj - to może być uzależniające!

Auto dla rodziny - limuzyna, kombi czy SUV?

Wybór idealnego auta rodzinnego nie jest wcale rzeczą prostą. Podpowiemy na jakie parametry należy zwrócić uwagę aby Twój nowy samochód był zarazem komfortowy i bezpieczny.

Szlak Zabytków Komunikacji na Dolnym Śląsku

Szukacie ciekawego miejsca na weekend z dzieckiem? Nie wiecie jak pogodzić wycieczkę dla malucha i starszaka? Dolny Śląk oferuje coś co spodoba się każdemu miłośnikowi wycieczek, niezależnie od wieku. Już od 2 czerwca do zobaczenia Szlak Zabyków Komunikacji na Dolnym Śląsku. Trzy muzea: Muzeum Motoryzacji Topacz oraz Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zapraszają w podróż w czasie i lekcję historii o komunikacji, od pojazdów konnych, poprzez rozwój kolejnictwa, po osiągnięcia motoryzacji.

Origami

Origami to sztuka składania papieru, polegająca na tworzeniu przestrzennych figur ze zwykłej kartki papieru, której nie wolno ciąć czy kleić. Najczęściej jest kwadratowa, choć można także używać trójkątów, prostokątów lub wielokątów.