Warto przeczytać

Usuwamy plamy

Produkty light – cała prawda o „lżejszych” produktach

Yerba Mate

Nadopiekuńczość

Kobiety są z natury bardziej opiekuńcze od mężczyzn. Wychowują dzieci, pielęgnują domowe ognisko i troszczą się o swoich partnerów. Problem pojawia się wówczas gdy troska przeradza się w nadopiekuńczość.

Ślub konkordatowy

W lipcu 1998 roku podpisano ustawę konkordatową. Od tej pory Młoda Para zamiast dwóch osobnych ślubów: kościelnego i cywilnego zawiera jeden mający skutki kościelne i prawne, ślub konkordatowy.

Czym sypnąć na szczęście?

Obsypywanie Młodej Pary po wyjściu z Kościoła jest zwyczajem znanym od wieków. W Polsce najczęściej młodzi byli obsypywani ryżem lub monetami. Jednak przesądy ślubne ulegają modyfikacjom i obecnie coraz popularniejsze stają się różne wariacje na ten temat.

Obowiązki świadków

Na świadkach spoczywa odpowiedzialność za zorganizowanie wieczoru panieńskiego i wieczoru kawalerskiego, pomoc w przygotowaniach do ślubu i dopilnowanie, aby nic nie zakłóciło przebiegu uroczystości. Ale bycie drużbą to nie tylko obowiązki, to także pewnego rodzaju wyróżnienie – Młoda Para musi Wam naprawdę ufać.

Koszt ślubu i wesela

Zanim wpadniecie w szał przedślubnych przygotowań warto sporządzić wstępny kosztorys. Bowiem organizacja ślubu i wesela to niemały wydatek, a ceny niektórych usług mogą Was naprawdę zaskoczyć.

Kalendarz młodej pary

Organizacja ślubu i wesela to duże przedsięwzięcie. Jeśli nie zlecacie tego firmie specjalizującej się w przygotowaniu tego typu uroczystości warto wszystko wcześniej zaplanować.

Kłóćmy się mądrze

Gdy dwoje ludzi dzieli ze sobą życie czasami dochodzi do kłótni. To raczej nieuniknione. Każdy z nas na pewno nie raz uczestniczył w ostrej wymianie zdań. Dobra kłótnia nie jest zła pod warunkiem, że kłócimy się mądrze.

Odpowiedni podkład

Kupjąc podkład musimy pamiętać, że oprócz odpowiedniego koloru musi posiadać także odpowiednią konsystencję, skład i właściwości dobrane do typu, stanu zdrowia oraz wieku naszej cery.

Niezbędnik wizażysty

Aby wykonać perfekcyjny makijaż potrzebny jest szereg pędzelków, puszków, aplikatorów, gąbeczek i innych akcesoriów. Oto kilka słów o tym jak się nie pogubić i wybrać to co jest nam naprawdę niezbędne.

Szybkie przekąski - bomby kaloryczne

Sięgamy po mnie w chwili gdy dopada nas mały głód. Wyglądają niewinnie, są smaczne i dostępne na wyciągnięcie ręki. Choć powinniśmy unikać ich jak ognia to nie możemy się im oprzeć. Szybkie przekąski (bo o nich mowa) to prawdziwe bomby kaloryczne, które kuszą niczym zakazany owoc.