Warto przeczytać

Jesteś w związku? Naucz się konstruktywnie rozmawiać z partnerem!

Prawdy i mity na temat miesiączki

Jak pogodzić pracę i rodzinę?

V edycja ogólnopolskiego projektu - Znak Jakości KidZone 2016

Trwa V edycja ogólnopolskiego projektu Znak Jakości KidZone, edycja 2016! Znak Jakości KidZone to najbardziej prestiżowy projekt parentingowo- biznesowy z udziałem najlepszych, czołowych marek i firm kierujących swoją ofertę do segmentu rodzinnego.

Kompletujemy wakacyjną apteczkę

Wyjeżdżając na urlop z dzieckiem koniecznie musicie pamiętać o skompletowaniu wakacyjnej apteczki. Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności - poznaj naszą listę niezbędnych leków.

Po co nam owłosienie łonowe i włosy pod pachami ?

Nasi pochodzący od małpy przodkowie mieli bardzo owłosione ciała. Zapewniało im to odpowiednią termoregulację i chroniło przed zimnem. Z czasem zaczęli coraz mocniej przykrywać swoją goliznę ‘ubraniami’, w wyniku czego włosy pokrywające ich ciała zaczęły się wycierać.

9 zasad zdrowego grillowania

Gdy tylko na dworze zrobi się ciepło Polacy rozpoczynają sezon grillowy. W każdy letni weekend w powietrzu roznosi się woń palonego drewna i grillowanego mięsa. Takie jedzenie jest smaczne i przyjemne, ale czy na pewno zdrowe? Dziś przypominamy o 9 zasadach zdrowego grilowania.

Rośliny, które odchudzają

Sprzedawane bez recepty zarówno herbatki jak i tabletki odchudzające najczęściej zawierają wyciągi z guarany, korzenia imbiru, żen-szenia, czy z zielonej herbaty. Jaki tak naprawdę mają wpływ na nasz organizm i czy rzeczywiście mogą pomóc pozbyć się kilku zbędnych kilogramów?

Naturalne sposoby na komary

Letnim wieczorom na świeżym powietrzu czy przy otwartym oknie towarzyszą najczęściej męczące komary. Oto kilka sprawdzonych, naturalnych metod na pozbycie się komarów!

Halluksy – czym są i jak się je leczy?

Halluksy to bolesna i bardzo uciążliwa dolegliwość stóp. Duży wpływ na jej powstawanie mają uwarunkowania genetyczne, ale nie oznacza to, że nie można im zapobiegać oraz leczyć.

Odpoczynek od rodzicielstwa

Rodzicielstwo przynosi rodzicom ogromną satysfakcję, ale jest też bardzo absorbującym zajęciem. I mimo, że nic nie cieszy bardziej niż nowe umiejętności naszych pociech, wspólnie spędzone chwile bez dziecka i czułe słowa ‘kocham Cię’ są dla zdrowia psychicznego (własnego i dziecka) bezcenne.

Jak zacząć biegać?

Oto kilka rad, jak rozpocząć bieganie, by stało się one codziennym przyzwyczajeniem. Poznaj plan treningowy dla początkujących biegaczy.

Profilaktyka grypy sezonowej

Grypa sezonowa to ostra choroba wirusowa przenosząca się drogą kropelkową. Okres zwiększonej zachorowalności przypada na sezon jesień-wiosna. W niektórych przypadkach choroba potrafi mieć gwałtowny przebieg, a powikłania pogrypowe mogą być naprawdę groźne.