Czym martwią się przyszli ojcowie?

Można powiedzieć, że ilu ojców – tyle zmartwień. Generalnie jednak da się wskazać kilka typowych bolączek przyszłych ojców. Oczywiście u różnych osób będą one występowały w różnym nasileniu. Czym zatem martwią się przyszli ojcowie?

Depresja poporodowa u taty

Wiele mówi się na temat baby blues i depresji poporodowej u młodych matek. A depresja poporodowa u taty? Ten temat jest rzadko poruszany, tymczasem rzeczywistość jest taka, że mniej więcej co 4. młody ojciec miewa stany depresyjne po narodzinach dziecka.

Syndrom Kuwady, czyli tata w ciąży

W Twoim brzuchu rozwija się dziecko. Choć maluch jest coraz większy czujesz się naprawdę dobrze. Poranne mdłości ustały i rozpiera Cię energia. Tymczasem Twój partner jest jakiś nie swój? Dziwnie się zachowuje, przybiera na wadze i ma huśtawki nastroju? Być może dopadł go syndrom Kuwady.

Tata w szkole rodzenia

Kurs w szkole rodzenia przygotowany jest zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla przyszłego taty. Co więcej niejednokrotnie udział partnera w szkole rodzenia, jest wręcz nieodzowny. Program jest tak dopasowany, by oboje małżonkowie byli zaangażowani w prowadzone zajęcia.

Ona nie chce porodu rodzinnego

Obecnie, pomimo konieczności poniesienia dodatkowych opłat, coraz więcej par decyduje się na tzw. poród rodzinny. Odbywa się on w specjalnej sali a polega na tym, że przy porodzie przyszłą mamę wspiera najbliższa jej osoba (najczęściej ojciec).

Poród - jak rozpoznać, czy to już, czy kolejny fałszywy alarm

Co do prawdopodobnego rozpoczęcia porodu wczesnych, sugerujących start akcji porodowej objawów jest sporo. Jednak są także takie, które wyraźnie mówią: „Tak to już ten moment, godzina przeżycia cudu narodzin wybiła”.

Jak szczęśliwie przetrwać ciążę partnerki

Wielu ojców czas ciąży partnerki wspomina bardzo dobrze. Inni, choć niewątpliwie był to dla nich trudny okres, także wspomina go całkiem nieźle. Gdyby jednak zapytać obecne matki o ich wspomnienia z okresu ciąży ... sprawa mogłaby wyglądać znacznie gorzej.

Co zrobić, żeby ciężarna partnerka czuła się piękna

Świadomość bycia piękną i atrakcyjną to jeden z najważniejszych czynników wpływających na dobre samopoczucie kobiety w ciąży. Stan błogosławiony jest jednak dla kobiety dość problematyczny z uwagi na liczne zmiany jakie zachodzą w jej ciele.

Żona w szpitalu, co kupić na wyprawkę?

Wyprawka dla noworodka powinna być kompletowana mniej więcej od od siódmego miesiąca ciąży. To dobry czas na rozpoczecie przygotowań do porodu. Wskazany byłby udział obu rodziców w tych działaniach.