Jazda samochodem w ciąży - czy zapinać pasy bezpieczeństwa?

Czy w ciąży należy zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie? Czy jazda z włączoną poduszką powietrzną jest bezpieczna? Do którego tygodnia ciąży można prowadzić samochód? Przeczytaj nasz przewodnik po bezpiecznej jeździe samochodem w ciąży.

Poznaj płeć dziecka zanim się narodzi! Skuteczne metody

Jakie są metody na poznanie płci dziecka jeszcze w trakcie ciąży? Poza badaniem USG jest ich jeszcze kilka. Sprawdź, jak możesz poznać płeć swojego dziecka przed porodem.

Podróż samolotem w ciąży

Latanie samolotem w ciąży nie stanowi problemu do 32 tygodnia ciąży. Lekarze uważają, że optymalny do planowania zagranicznych wakacji jest drugi trymestr. Podróżowanie samolotem w ciąży w trzecim trymestrze jest możliwe, ale już nie takie proste. Potrzebne jest zaświadczenie od lekarza. Warto też pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa.

Gorące dni - jak przetrwać upały?

Choć dla większości Polaków wysokie temperatury są miłą odmianą, to kobiety ciężarne są grupą, której upały nie służą. Jak przetrwać gorące dni, będąc w stanie błogosławionym?

Końcówka ciąży - o czym należy pamiętać w 9 miesiącu ciąży?

39 tydzień ciąży, 40 tydzień ciąży, a w zasadzie cały 9 miesiąc dłużą się niemiłosiernie. Zmęczenie noszeniem ciążowego brzucha, stres związany z porodem oraz niepokój o to, czy wszystko już gotowe. W tych trudnych chwilach podpowiadamy, o czym pamiętać w końcówce ciąży.

Światowe rekordy w kategorii ciąża i poród

Ile lat miała najstarsza matka świata? 70! A najmłodsza? Tyko 5. Przedstawimy tę i kilka innych„perełek” z kategorii ciąża i poród. Niektóre są naprawdę niewiarygodne!

Makijaż permanentny w ciąży - dozwolony czy nie?

Makijaż permanentny jest wygodną alternatywą dla zwykłego make-upu, gdyż nie trzeba malować się codziennie. Gabinety kosmetyczne zapewniają swoje klientki, że jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Czy w takim razie można wykonywać go w ciąży?

Wizyty kontrolne po porodzie dla mamy

Gratulacje! Niedawno zostałaś mamą. Twój świat zapewne kręci się teraz wokół dziecka, które wydałaś na świat. Prawdą jest, że maluszek potrzebuje teraz wiele uwagi. Ale w tym całym zamieszaniu nie zapominaj o sobie i o tym, że Twoje ciało sporo ostatnio przeszło. Dlatego, tak ważne jest, byś pamiętała o wizycie kontrolnej po porodzie. Zobacz jakie badania i kiedy powinnaś wykonać.

Nie wolno malować paznokci w ciąży! Czyli prawdy i mity o pielęgnacji dłoni!

Nie od dziś wiadomo, że paznokcie nie są jedynie po to, by ładnie wyglądały i dodawały dłoniom uroku. Po co więc je masz? Po to, by chronić wrażliwe koniuszki palców i zwiększają Twoją zdolność do chwytania drobnych przedmiotów. Warto je więc wynagrodzić i porządnie o nie zadbać. Zobacz jakie opinie krążą wokół tematu pielęgnacji paznokci w ciąży Które z nich są prawdą, a w co nie warto wierzyć?

Alkohol w ciąży – wpływ alkoholu na dziecko

Coraz częściej porusza się problem wpływu alkoholu na zdrowie płodu. I choć istnieją rozbieżne opinie co do negatywnego wpływu przysłowiowej lampki wina na rozwój i życie dziecka, nikt nie podważa rangi niebezpieczeństwa jakie wynika z picia przez kobietę ciężarną dużych ilości alkoholu.