Top 6 aplikacji, czyli o smartfonach i tabletach dla dzieci

Kiedyś posiadanie telewizora było marzeniem. Dziś nawet laptopy odchodzą w niepamięć, bo nadeszła era smartfonów i tabletów. Zobaczcie jakie aplikacje dla maluchów polecamy.

Walentynkowe gry i zabawy dla dzieci

Walentynki cieszą się coraz większą popularnością, także wśród dzieci. Przyjęcia z okazji Dnia Zakochanych organizowane są zarówno w szkołach jak i przedszkolach. Maluchy z wielką radością wycinają papierowe serca, rozwieszają aniołki i wykonują walentynkowe laurki.

Mądre zabawki

W dzisiejszych czasach półki w sklepach, zarówno stacjonarnych jak i wirtualnych, uginają się pod ciężarem produktów i akcesoriów dla dzieci. Firmy prześcigają się w pomysłach na wygląd oraz możliwości techniczne zabawek. Ale czy to oby właściwa droga do stymulacji rozwoju dziecka?

Zimowe zabawy na śniegu i nie tylko

Zima w pełni, w niektórych miastach już zaczęły się ferie. Wszyscy liczą na to, że spadnie śnieg i zacznie się prawdziwa zima. A wtedy zacznie się prawdziwe śniegowe szaleństwo.

Jak przeżyć wizytę w poczekalni z brykającą pociechą?

Masz umówioną wizytę u pediatry lub czekasz z maluchem na autobus? Chcesz zjeść w spokoju obiad z mężem w restauracji? Niestety Twoja pociecha wierci się i kręci, najchętniej obiegłaby budynek dookoła i wskoczyła Ci na plecy czy też na jedną z miliona innych rzeczy?

Gry świąteczne dla dzieci

​Dopiero co zaczął się grudzień, ale w wielu miastach, a zwłaszcza centrach handlowych oraz innych „komercyjnych” miejscach tego rodzaju mogliśmy już nierzadko nawet wcześniej niż od połowy listopada podziwiać różnego rodzaju świąteczne dekoracje, jak porozwieszane wszędzie światełka, gwiazdy betlejemskie sztuczne choinki i tak dalej. Teraz, gdy święta Bożego Narodzenia rzeczywiście są za pasem, a my głowimy się jakie prezenty przygotować dla naszych najbliższych i przyjaciół, nie możemy oczywiście zapomnieć w żadnym wypadku o naszych pociechach.

Zabawy z rocznym dzieckiem – Edukacyjne i ruchowe

W czasie, gdy dziecko kończy pierwszy roczek, szczególnie zaznacza się wszechstronny rozwój wielu jego umiejętności – mowy, siadania, chodzenia, jedzenia, reagowania na osoby znajdujące się w pobliżu. Staje się ono towarzyskie, a równocześnie coraz mniej płacze i daje sobą kierować.

Jak zorganizować wizytę Świętego Mikołaja?

Święta to rodzinna atmosfera, choinką, świąteczne ozdoby oraz oczywiście Święty Mikołaj i prezenty. Na tego ostatniego zresztą najbardziej liczą dzieci, i nie bez przyczyny. Jak najlepiej zorganizować święta, by dzieci poczuły atmosferę, ale też by były zadowolone z prezentów i wizyty Świętego Mikołaja?

W co się bawią dzieci w różnych stronach świata

Angielskie toys, niemieckie kinderspiel, francuskie jouets, czy nasze polskie zabawki – na to słowo wszystkie dzieci wszędzie reagują z ogromnym entuzjazmem. Radość jest ta sama, jednak czy we wszystkich zakątkach świata zabawki i zabawy wyglądają tak samo?

JVC - wodoodporna kamera cyfrowa - test produktu

Po otrzymaniu do testu kamery JVC postanowiłam się do czegoś przyznać. Otóż przez długi czas nie rozumiałam potrzeby posiadania sprzętu filmującego. Po co kupować kamerę, skoro mogę nagrywać filmy telefonem komórkowym? Używanie smartfona wydawało mi się najwygodniejszym rozwiązaniem do czasu, gdy w trakcie filmowania pierwszego występu mojego dziecka podczas przedszkolnego przedstawienia zadzwonił telefon, a nagrywanie zostało przerwane.