Adaptacja dziecka w żłobku

Po okresie, który w przeważającej mierze upłynął na spędzaniu czasu z Twoją pociechą, przyszedł czas na powrót do pracy. Decyzja o umieszczeniu dziecka w żłobku zazwyczaj jest koniecznością dla pracujących rodziców.

Psycholog o "Ławkowaniu sześciolatka"

Dziecko w wieku 12 lat ma przed sobą nie lada wyzwanie. Musi poradzić sobie z szeregiem zagadnień rozwojowych. Jednym z nich jest coraz większa świadomość odpowiedzialności za własne wybory, a co za tym idzie świadomość faktu bycia odrębną jednostką.

Angielski od małego?

Jak powszechnie wiadomo dzieci chłoną wszystko jak gąbki. Bardzo szybko uczą się i zdobywają nowe umiejętności. Te cechy maluchów można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest, ostatnio bardzo modna, nauka języka obcego.

Zajęcia z logopedą - tak czy nie? [Felieton]

„Szymon, jak nazywa się nasz samochód?” – pada pytanie. Szymon z rozbrajającym uśmiechem wyznaje „Skoda Habia kombi”. Teraz się tylko uśmiecham, bo ten błąd, to u nas wspomnienie. Pomogły zajęcia z logopedą. Co o nich sądzę i czy warto udać się na wizytę do logopedy?

Savoir-vivre dla przedszkolaka

Mały dżentelmen lub mała dama w przedszkolu powinna być samodzielna, używać ładnych słów, słuchać pań i pięknie bawić się z innymi dziećmi. Tylko jak tego wszystkiego dokonać?

Przedszkole - agresja wśród dzieci

Niektóre dzieci w wieku przedszkolnym są wyjątkowo agresywne. Biją, kopią, gryzą i nie słuchają poleceń wychowawców. Co robić gdy w swoim słodkim skarbie zamiast widzieć grzecznego chłopca, czy miłą dziewczynkę coraz częściej dostrzegasz agresywne dziecko?

Przedszkola niepubliczne

Przedszkola prywatne są alternatywą dla przedszkoli państwowych. Choć miesięczne czesne może sięgać nawet 2 000 zł to placówki te cieszą się dużą popularnością. Przede wszystkim oferują szeroki program zajęć, kładą nacisk na indywidualny rozwój przedszkolaków i dbają o ich naturalne potrzeby.

Pedagogika waldorfska - steinerowska

Rudolf Steiner sformułował zasady swojej idei kształcenia dzieci na przełomie XIX i XX wieku. W 1919 roku wygłosił przemówienie w pobliskiej fabryce Waldorfa - Astoria, które spotkało się z dużym entuzjazmem.

Jak wybrać dobry żłobek?

Żłobek to instytucja opiekuńczo – wychowawcza dla dzieci do lat trzech. Maluchy mają tam zapewnioną odpowiednią opiekę oraz warunki do rozwoju psychicznego i fizycznego. Opiekujący się nimi personel, ma za zadanie zapewnić im wyżywienie, bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki bytowe.