Przedszkole - agresja wśród dzieci

Niektóre dzieci w wieku przedszkolnym są wyjątkowo agresywne. Biją, kopią, gryzą i nie słuchają poleceń wychowawców. Co robić gdy w swoim słodkim skarbie zamiast widzieć grzecznego chłopca, czy miłą dziewczynkę coraz częściej dostrzegasz agresywne dziecko?

Przedszkola niepubliczne

Przedszkola prywatne są alternatywą dla przedszkoli państwowych. Choć miesięczne czesne może sięgać nawet 2 000 zł to placówki te cieszą się dużą popularnością. Przede wszystkim oferują szeroki program zajęć, kładą nacisk na indywidualny rozwój przedszkolaków i dbają o ich naturalne potrzeby.

Pedagogika waldorfska - steinerowska

Rudolf Steiner sformułował zasady swojej idei kształcenia dzieci na przełomie XIX i XX wieku. W 1919 roku wygłosił przemówienie w pobliskiej fabryce Waldorfa - Astoria, które spotkało się z dużym entuzjazmem.

Jak wybrać dobry żłobek?

Żłobek to instytucja opiekuńczo – wychowawcza dla dzieci do lat trzech. Maluchy mają tam zapewnioną odpowiednią opiekę oraz warunki do rozwoju psychicznego i fizycznego. Opiekujący się nimi personel, ma za zadanie zapewnić im wyżywienie, bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki bytowe.