Kieszonkowe dla dziecka - ile, jak często i od kiedy wypłacać?

Przez pierwsze lata życia dzieci są całkowicie uzależnione od naszych decyzji zakupowych. Ale czy powinny mieć również możliwość samodzielnego decydowania np. dzięki kieszonkowemu? Jeśli tak, to w jakiej formie, jak często i od kiedy wprowadzać im kieszonkowe? Jakie mogą być plusy i minusy takiego rozwiązania?

Partnerstwo czy małżeństwo? Portrety polskich mam cz. II [wywiad]

Małżeństwo, czy może wystarczy partnerstwo? Jakie są korzyści, a jakie przeszkody takiego rozwiązania? Czy w dzisiejszych czasach małżeństwo jest nam potrzebne do tego by mieć dzieci?

Kiedy kobieta staje się mamą? Portrety polskich mam cz. III [wywiad]

Gdy na teście pojawiają się dwie kreseczki, nagle zdajemy sobie sprawę, że wydarzyło się coś wielkiego – rośnie w nas nowe życie. Czy dam sobie radę jako mama?

O wychowaniu dziecka. Portrety polskich mam cz. IV [wywiad]

Jedni uważają, że dziecko po urodzeniu to biała karta, którą rodzice mogą dowolnie kształtować. Inni oponują, twierdząc że pewnych właściwości charakteru nie da się zmienić. Jak wygląda plan wychowania i czy jest on spójny z tym, co o wychowaniu dzieci myśleliśmy przed ciążą?

10 przykazań dobrego ojca

Chciałbyś być supertatą, ale nie wiesz od czego zaczęć? Pomoże Ci w tym nasz poradnik i 10 zasad, którymi kierują się najlepsi ojcowie w relacjach tata - dziecko.

Uczymy dzieci bezpieczeństwa na drogach [Felieton]

„Szymon, stój! Tam jeżdżą auta, musimy iść razem!” – wołam głośno i Szymon zatrzymuje się posłusznie przy krawędzi chodnika. Podchodzę do niego, chwytam za dłoń i po upewnieniu się, że nie nadjeżdża żaden samochód, przechodzimy spokojnie na drugą stronę drogi. Tak jest dziś, a jak do tego doszliśmy?

Smartfony i tablety - szansa czy zagrożenie? [Felieton]

„Tato, chcę grę, włącz mi tablet” – słyszę od mojego synka, gdy ten podchodzi do mnie i przynosi w rękach wspomniane urządzenie.

Mały pomocnik - 4 sposoby na zaangażowanie dziecka w obowiązki domowe

Zastanawiacie się czasem jak z dziecka zrobić małego pomocnika? Które czynności mogłyby mu się spodobać i co warto aby robiło w domu? Jeśli tak zapraszamy na mini poradnik :)

Telewizja i komputer a rozwój dziecka

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z ogromnym postępem technicznym. Komputery, telewizja, tablety to wszystko kusi naszych najmłodszych. Jak mądrze korzystać z tych urządzeń i na co zwracać uwagę dając je dziecku?

Książki dla dzieci - jak wybrać dobre bajki na dobranoc?

Czytanie dzieciom książek na dorbanoc to idealny sposób na wyciszenie ich, odcięcie od zajęć dnia codziennego i przygotowanie do snu. Jak wybrać książkę, która nam w tym pomoże i na co zwrócić uwagę będąc w księgarni?