Jakość posiłków dla niemowląt

Data:

Wrażliwy organizm małego dziecka przez pierwsze 1000 dni

Przyszła mama chroni i troszczy się o swoje dziecko już w trakcie ciąży, dbając o właściwą dietę i zdrowy tryb życia. Organizm maluszka jest szczególnie wrażliwy przez pierwsze 1000 dni życia, dlatego wymaga specjalnej ochrony. W tym okresie kształtują się jego nawyki żywieniowe, które mają wpływ na przyszłe zdrowie dziecka. Po narodzinach mleko mamy to dla dziecka najlepszy pokarm. Podczas rozszerzania diety ważne jest, aby kontynuować ochronę, poprzez wybieranie wysokiej jakości bezpiecznych posiłków, ze sprawdzonych surowców. 

 

 

 

Mały organizm jest dużo bardziej wrażliwy na szkodliwy wpływ zanieczyszczeń w żywności oraz dodatków, takich jak np. konserwanty. Niemowlęta i małe dzieci mają także jeszcze nie w pełni rozwinięty system detoksykacji organizmu - wątroba nie ma jeszcze takich zdolności chroniących przed toksynami, jak u dorosłych.

 

Dowiedz się więcej: Klinkij TUTAJ

 

BoboVita – bezpieczne posiłki dla najmłodszych

Dlatego BoboVita, ekspert w dziedzinie żywienia niemowląt i małych dzieci, oferuje szeroką gamę produktów dla najmłodszych, przygotowaną specjalnie z myślą o szczególnych potrzebach wrażliwych organizmów dzieci w okresie 1000 pierwszych dni życia. Posiłki BoboVita to najwyższej jakości receptury, dostosowane do wieku dziecka pod kątem składu i konsystencji. Surowce, z których powstają dania BoboVita spełniają rygorystyczne normy żywności dla niemowląt i małych dzieci.

Normy dla warzyw używanych w posiłkach BoboVita są nawet 5000 razy bardziej restrykcyjne*, niż normy dla warzyw ogólnego przeznaczenia, a każda partia surowców, zanim trafi do fabryki, przechodzi nawet ponad 600 testów jakości. Badania są kontynuowane na każdym etapie produkcji, aby zapewnić pożądaną jakość finalnego produktu.

 

 

Dostawcy, z którymi BoboVita współpracuje, są starannie wybierani, a okres weryfikacji trwa nawet 2 lata. Dzięki ich pasji i zaangażowaniu rodzice mogą być pewni, że podają swoim dzieciom bezpieczne produkty.   
„Aby dostarczyć w pełni bezpieczne surowce, wykonujemy szczegółowe badania. Oprócz warzyw badamy także glebę pod względem różnych zanieczyszczeń, na przykład pozostałości metali ciężkich. Dostarczanie surowców dla niemowląt i małych dzieci to bardzo odpowiedzialne zadanie i podchodzę do tego tak, jakbym pracował dla własnych dzieci. Z pełną troską o to, by dostały jak najlepszy produkt, który na pewno jest zdrowy i bezpieczny. Uzyskanie tego produktu jest trudne, ale gdy nasze surowce spełniają rygorystyczne normy BoboVita, mamy poczucie pełnej satysfakcji, która jest ważna dla całej mojej rodziny” – wyjaśnia Klaudiusz Matejka, który od ponad 10 lat dostarcza warzywa dla BoboVita.

 

 

Posiłki przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci znacznie różnią się od posiłków dla dorosłych. Zgodnie z przepisami prawa nie zawierają konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku. Posiłki BoboVita zawierają warzywa gotowane na parze i są pasteryzowane lub sterylizowane – proces ten przypomina metody domowe, wykorzystywane do przygotowywania przetworów na zimę. Dzięki temu termin przydatności do spożycia jest długi, a warzywa zachowują swój smak i aromat. Dania BoboVita są odpowiednio zbilansowane i dostarczają rozwijającemu się organizmowi dziecka niezbędnych substancji odżywczych w odpowiedniej ilości. 
 

Żywność dla niemowląt i małych dzieci jest przygotowywana specjalnie z myślą o szczególnych potrzebach maluszków do 3. roku życia. Gwarancją bezpieczeństwa i wysokiej jakości surowców spełniających rygorystyczne normy żywności dla najmłodszych jest wskazanie wiekowe na każdym opakowaniu. Dzięki niemu rodzic wie, że wybiera dla swojego maluszka odpowiedni posiłek – bezpieczny i prawidłowo zbilansowany, który pomoże mu w kontynuowaniu ochrony wrażliwego organizmu dziecka przez kluczowy dla jego rozwoju okres, czyli 1000 pierwszych dni. 

 

Dowiedz się więcej na: www.bobovita.pl >>

 

*Żywność dla niemowląt i małych dzieci spełnia specjalne normy jakościowe, wynikające z przepisów prawa europejskiego i krajowego.

 

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
2-11-2020
Ocena:
Dla nas jakość była priorytetem. Dlatego własnie od samego poczatku wiedziałam, ze bede dziecku podawała produkty Holle. Po 7 miesiacach piersi przeszlismy do słoiczków i kaszek. Nie załuję, ze wybrałam ta firme. Jest najlepsza z tych, ktore znam.