Data publikacji:

Jakość posiłków dla niemowląt

Autor: Sylwia Styczek

Wrażliwy organizm małego dziecka przez pierwsze 1000 dni

Przyszła mama chroni i troszczy się o swoje dziecko już w trakcie ciąży, dbając o właściwą dietę i zdrowy tryb życia. Organizm maluszka jest szczególnie wrażliwy przez pierwsze 1000 dni życia, dlatego wymaga specjalnej ochrony. W tym okresie kształtują się jego nawyki żywieniowe, które mają wpływ na przyszłe zdrowie dziecka. Po narodzinach mleko mamy to dla dziecka najlepszy pokarm. Podczas rozszerzania diety ważne jest, aby kontynuować ochronę, poprzez wybieranie wysokiej jakości bezpiecznych posiłków, ze sprawdzonych surowców. 

 

 

 

Mały organizm jest dużo bardziej wrażliwy na szkodliwy wpływ zanieczyszczeń w żywności oraz dodatków, takich jak np. konserwanty. Niemowlęta i małe dzieci mają także jeszcze nie w pełni rozwinięty system detoksykacji organizmu - wątroba nie ma jeszcze takich zdolności chroniących przed toksynami, jak u dorosłych.

 

Dowiedz się więcej: Klinkij TUTAJ

 

BoboVita – bezpieczne posiłki dla najmłodszych

Dlatego BoboVita, ekspert w dziedzinie żywienia niemowląt i małych dzieci, oferuje szeroką gamę produktów dla najmłodszych, przygotowaną specjalnie z myślą o szczególnych potrzebach wrażliwych organizmów dzieci w okresie 1000 pierwszych dni życia. Posiłki BoboVita to najwyższej jakości receptury, dostosowane do wieku dziecka pod kątem składu i konsystencji. Surowce, z których powstają dania BoboVita spełniają rygorystyczne normy żywności dla niemowląt i małych dzieci.

Normy dla warzyw używanych w posiłkach BoboVita są nawet 5000 razy bardziej restrykcyjne*, niż normy dla warzyw ogólnego przeznaczenia, a każda partia surowców, zanim trafi do fabryki, przechodzi nawet ponad 600 testów jakości. Badania są kontynuowane na każdym etapie produkcji, aby zapewnić pożądaną jakość finalnego produktu.

 

 

Dostawcy, z którymi BoboVita współpracuje, są starannie wybierani, a okres weryfikacji trwa nawet 2 lata. Dzięki ich pasji i zaangażowaniu rodzice mogą być pewni, że podają swoim dzieciom bezpieczne produkty.   
„Aby dostarczyć w pełni bezpieczne surowce, wykonujemy szczegółowe badania. Oprócz warzyw badamy także glebę pod względem różnych zanieczyszczeń, na przykład pozostałości metali ciężkich. Dostarczanie surowców dla niemowląt i małych dzieci to bardzo odpowiedzialne zadanie i podchodzę do tego tak, jakbym pracował dla własnych dzieci. Z pełną troską o to, by dostały jak najlepszy produkt, który na pewno jest zdrowy i bezpieczny. Uzyskanie tego produktu jest trudne, ale gdy nasze surowce spełniają rygorystyczne normy BoboVita, mamy poczucie pełnej satysfakcji, która jest ważna dla całej mojej rodziny” – wyjaśnia Klaudiusz Matejka, który od ponad 10 lat dostarcza warzywa dla BoboVita.

 

 

Posiłki przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci znacznie różnią się od posiłków dla dorosłych. Zgodnie z przepisami prawa nie zawierają konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku. Posiłki BoboVita zawierają warzywa gotowane na parze i są pasteryzowane lub sterylizowane – proces ten przypomina metody domowe, wykorzystywane do przygotowywania przetworów na zimę. Dzięki temu termin przydatności do spożycia jest długi, a warzywa zachowują swój smak i aromat. Dania BoboVita są odpowiednio zbilansowane i dostarczają rozwijającemu się organizmowi dziecka niezbędnych substancji odżywczych w odpowiedniej ilości. 
 

Żywność dla niemowląt i małych dzieci jest przygotowywana specjalnie z myślą o szczególnych potrzebach maluszków do 3. roku życia. Gwarancją bezpieczeństwa i wysokiej jakości surowców spełniających rygorystyczne normy żywności dla najmłodszych jest wskazanie wiekowe na każdym opakowaniu. Dzięki niemu rodzic wie, że wybiera dla swojego maluszka odpowiedni posiłek – bezpieczny i prawidłowo zbilansowany, który pomoże mu w kontynuowaniu ochrony wrażliwego organizmu dziecka przez kluczowy dla jego rozwoju okres, czyli 1000 pierwszych dni. 

 

Dowiedz się więcej na: www.bobovita.pl >>

 

*Żywność dla niemowląt i małych dzieci spełnia specjalne normy jakościowe, wynikające z przepisów prawa europejskiego i krajowego.

 

Komentarze
02-11-2020
Ocena:
Dla nas jakość była priorytetem. Dlatego własnie od samego poczatku wiedziałam, ze bede dziecku podawała produkty Holle. Po 7 miesiacach piersi przeszlismy do słoiczków i kaszek. Nie załuję, ze wybrałam ta firme. Jest najlepsza z tych, ktore znam.
mleko roślinne

Jakie mleko roślinne dla niemowlaka? Czy jest zdrowe? Od kiedy?

2021-10-14
Najlepsze mleko dla niemowlęcia to zawsze mleko mamy. Co jednak, jeśli młoda mama nie chce lub nie może karmić piersią? Czy w takiej sytuacji trzeba podawać niemowlęciu mieszankę modyfikowaną, czy może jednak lepsze będą napoje roślinne? Sprawdź, kiedy sięgnąć po mleko roślinne dla dzieci i które warto wybrać.
jedzące dziecko

Wprowadzanie glutenu w diecie niemowlaka. Jakie kaszki?

2021-10-13
Gluten to białko roślinne występujące w ziarnach niektórych zbóż (m.in. w pszenicy, życie czy owsie), a co za tym idzie – w produktach zawierających ziarna zbóż. Gluten powinien zostać podany dziecku jeszcze w pierwszym roku życia, ale jako że jest to składnik alergizujący, trzeba robić to ostrożnie. Sprawdź, jak powinno przebiegać wprowadzanie glutenu i w jakich produktach podawać go dziecku.
krzesłko

Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

2021-08-24
Gdy noworodek staje się kilkumiesięcznym dzieckiem, wielu rodziców zastanawia się, jakie krzesełko do karmienia wybrać. Im dziecko jest starsze, tym bardziej jego dieta staje się bogatsza i różnorodna. Powolne wprowadzanie nowych produktów zamienia się w jedzenie pełnych posiłków. I właśnie dlatego głowimy się, jakie krzesełko wybrać, by było bezpieczne, łatwe w użytkowaniu i komfortowe dla maluszka. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.
jaka woda dla niemowlaka

Jaka woda dla niemowlaka będzie najlepsza? Jaka temperatura?

2021-06-05
Czy małe dziecko może pić wodę? Czym powinna cechować się woda mineralna dla niemowlaka i jaką powinna mieć temperaturę? Co z wodą z cukrem – czy należy podawać ją dziecku? Niemal każdy młody rodzic zadaje sobie takie i podobne pytania. Ty też jesteś w tym gronie? Świetnie się składa, bo poniżej znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi.
niemowlę nie chce jeść

Niemowlę nie chce jeść – co zrobić? Co to znaczy?

2021-06-01
Brak apetytu u niemowlaka to problem, który spędza sen z powiek wielu młodym rodzicom. Opiekunowie obawiają się, że zbyt mała ilość spożywanego pokarmu wpłynie negatywnie na zdrowie maleństwa. Boją się, że słabszy apetyt może być wynikiem choroby. Czy tak jest faktycznie? Czy to, że niemowlę mało je powinno zawsze budzić niepokój?
najlepsza butelka antykolkowa

Jaka jest najlepsza butelka antykolkowa?

2021-05-25
Kolka niemowlęca jest powszechną dolegliwością, która pojawia się między 3. a 5. tygodniem życia dziecka. Silny ból brzuszka może powodować nawet kilkugodzinny płacz, co z kolei prowadzi do poczucia kompletnej bezradności u rodziców. Na szczęście są sposoby na to, by zlikwidować dolegliwość albo nieco zmniejszyć jej nasilenie. Jeden z nich to sięgnięcie po butelki do karmienia antykolkowe. Sprawdź, na jakiej zasadzie działają takie produkty i które z nich warto kupić.
W 7. miesiącu życia dziecka jego dieta wzbogaca się o grosze

Przepisy dla niemowląt po 7 miesiącu życia [PRZEPISY]

2021-03-11
7. miesiąc życia to odpowiedni czas na wprowadzenie do diety dziecka kolejnych nowości. W tym miesiącu wprowadzamy pierwsze przyprawy. Poznaj sprawdzone przepisy kulinarne na dania dla niemowląt.