Warto przeczytać

Dlaczego warto kupić otulacz dla niemowlaka?

Uwaga nadchodzi kolka

Odruchy u noworodka

Artykuły do dziecięcej pupy

Pupa niemowlaka jest najbardziej narażona na podrażnienia skóry. Szczelnie zamknięta w pieluszcze, narażona na ciągły kontakt z moczem i kałem. Wystarczy byle drobiazg, by pojawiły się zaczerwienienia, otarcia czy pęcherzyki. Na ratunek tego delikatnego ciała idą artykuły do dziecięcej pupy.

Czy moje dziecko ma nadwagę?

Istnieje powszechne przekonanie, że niemowlęcia nie da się przekarmić. Niestety to tylko mit. O ile dzieci karmione piersią bardzo rzadko cierpią na nadwagę, o tyle tym na mieszankach już się to zdarza. Zbyt duża waga w wieku niemowlęcym częstokroć ma swoje odbicie w następnych latach dzieciństwa

Wiaderko do kąpieli

Wiaderko do kąpieli to alternatywa dla tradycyjnych wanienek dziecięcych. Jest mniejsze, bardziej poręczne, a dodatkowo dziecko w wiaderku siedzi w pozycji embrionalnej całkowicie zanurzone w ciepłej wodzie. Tylko, że wygląda w nim trochę dziwnie. Czy zatem warto wypróbować wiaderko czy jednak zostać przy sprawdzonej wanience?

Zapalenie jamy ustnej - co może je wywołać?

Małe (a czasem także i starsze) dziecko chętnie bierze do ust wszystko, co napotka – w ten sposób poznaje świat. I o ile początkowo można wszystkie przedmioty, z którymi maluch ma styczność, wyparzyć, to w przypadku raczkującego i chodzącego dziecka jest to niemożliwe.

Pieluchy

Dziś hasło "czas to pieniądz" stale zyskuje na wartości. Okazuje się, że w opiece nad dzieckiem także. Pieluchy jednorazowe, bo o nich mowa, są najlepszym tego przykładem. Na co zwrócić uwagę wybierając pampersy?

10 zasad bezpiecznej kąpieli

Maluchy uwielbiają się kąpać. Pluskanie się w wodzie, przelewanie i rozlewanie jej wokół siebie to jedna z ulubionych zabaw małych dzieci. My dorośli musimy jednak pamiętać, że woda może być dla dziecka bardzo niebezpieczna. Dlatego warto poznać 10 zasad bezpiecznej kąpieli.

Krem na odparzenia

O niemowlaka, a zwłaszcza jego delikatne ciało dbamy szczególnie. Wyjątkowo podatna na wszelkie podrażnienia jest, wiecznie 'zapakowana' w pieluszkę dziecięca pupa, dlatego właśnie na niej się skupmy. W dziecięcej wyprawce nie może bowiem zabraknąć kremu na odparzenia.

Dlaczego dziecko budzi się w nocy

Większość młodych rodziców marzy tylko o jednym - aby się w końcu wyspać. Tymczasem maluszek potrafi budzić się kilka, a nawet kilkanaście razy w ciągu nocy. Zmęczeni rodzice zadają tylko jedno pytanie: "Kiedy nasze dziecko zacznie przesypiać całą noc?"

Łóżeczko czy kołyska?

Dla niemowląt Dla niemowląt jedną z najistotniejszych rzeczy jest zdrowy sen. Żeby dziecko dobrze spało musi mieć stworzone odpowiednie warunki. Wielu świeżo upieczonych rodziców podczas urządzania pokoju dla maleństwa zastanawia się co lepsze: kołyska czy łóżeczko?

Biustonosze dla karmiących matek

W trakcie ciąży Twoje piersi stają się pełniejsze. Wszystkie kobiety o małym biuście są z tego faktu bardzo dumne. Aby piersi długo pozostały jędrne i kształtne, po porodzie, samo smarowanie ich kremami nie wystarczy. Obfite i pełne mleka stają się dodatkowo uciążliwe. Na ratunek przychodzą biustonosze do karmienia.