Złe odżywianie, stres, pośpiech, gonitwa za pracą, brak ruchu – to wszystko może dość skutecznie obniżyć płodność u mężczyzny. W jaki sposób więc zadbać o to, by móc zostać ojcem? Jak poprawić własną płodność i cieszyć się z powiększającego się brzuszka naszej ukochanej partnerki lub małżonki?
Czytaj więcej
Już w pierwszych tygodniach życia płodowego u malucha kształtują się tak ważne narządy jak cewa nerwowa, czy serduszko. Dlatego, w celu uniknięcia wad rozwojowych tych organów przyszła mama powinna przyjmować kwas foliowy czyli witaminę B9.
Czytaj więcej
Możliwość sztucznego zapłodnienia, a w tym również diagnostyka preimplantacyjna, to często jedyna szansa na zdrowe potomstwo. Czym są badania PGD i kto powinien się im poddać? Na te pytania odpowiada dr n. med. Dariusz Mercik.
Czytaj więcej
1 czerwca 2013 roku ruszył rządowy program refundacji in vitro, który w ciągu trzech lat ma objąć 15 tysięcy par. Resort zdrowia wyłonił w konkursie na terenie całego kraju 26 klinik, do których mogą zgłaszać się pary chcące skorzystać z dofinansowania. Jak to będzie wyglądać? Odpowiada dyrektor z Gyncentrum dr n.med. Dariusz Mercik.
Czytaj więcej
Urlop macierzyński przysługuje także w przypadku adopcji, jest to tzw. urlop na warunkach urlopu macierzyńskiego. Kiedy można z niego skorzystać i jakie są zasady?
Czytaj więcej
Chłopiec czy dziewczynka? Jeśli dwoje ludzi planuje zostać rodzicami albo już spodziewa się dziecka, prędzej czy później w ich głowach pojawia się to pytanie. Jedną z metod planowania jest chiński kalendarz płci. Jak i czy to działa? Na czym polega? Zobacz sama.
Czytaj więcej
Czy waga ciała może mieć wpływ na płodność? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie. Przecież dzieci mają zarówno ludzie szczupli, jak i otyli. Lekarze jednak twierdzą, że nadmiar kilogramów może być przyczyną trudności w spłodzeniu dziecka.
Czytaj więcej
Kiedy słyszymy o żylakach, to zwykle kojarzą się nam one z niebezpiecznie powiększonymi żyłami na nogach, najczęściej u starszych kobiet, które wykonywały pracę wymagającą stania. Tymczasem jest to przypadłość, która może dotyczyć różnych narządów, także u mężczyzn. Tak jest z żylakami powrózka nasiennego.
Czytaj więcej
Badanie ilości i jakości spermy to podstawa w diagnozowaniu przyczyn niepłodności u mężczyzn. Za zły stan męskiego nasienia może odpowiadać wiele czynników, w tym niedrożność przewodów nasiennych.
Czytaj więcej
Pod tym wspólnym określeniem kryje się bardzo wiele chorób i zaburzeń, które mogą być przyczyną niepłodności u kobiet. Dzieli się je przede wszystkim ze względu na narząd, którego dotyczą.
Czytaj więcej