„Charms” na Dzień Mamy

Dzień matki już tuż tuż, a Ty nie masz pomysłu na prezent dla swojej rodzicielki? Jeśli z tej okazji chciałabyś jej kupić coś innego niż zwykle. Coś wyszukanego, gustownego, a przy okazji jak najbardziej na czasie, oto on! Przedstawiam charms!

Sezonowe warzywa i owoce

Dorodne pomidory, ciesząca oko czerwona papryka, soczyste jabłka i jędrna cukinia właśnie wylądowały w Twoim sklepowym wózku? Producenci doskonale wiedzą jak zachęcić nas do zakupu. A naszpikowane chemią warzywa i owoce, choć wyglądające piękne, i apetyczne, nie koniecznie muszą być zdrowe.

Kuchnia pięciu przemian

Koncepcja żywienia według pięciu przemian powstała w starożytnych Chinach. Opiera się na teorii, według której wszystko w przyrodzie podlega transformacji. Porządek całego świata, w tym także przygotowywanie potraw, podporządkowany jest nieustannej, cyklicznej przemianie.

Dlaczego tata może polubić Urząd Skarbowy

Więź malutkiego dziecka i matki jest oczywista. Młodemu ojcu jej zbudowanie zajmuje zdecydowanie więcej czasu i jest to nieporównanie trudniejsze. Dlatego jestem wdzięczny Urzędowi Skarbowemu. Bo bardzo mi w tym pomógł!

Pies w Sylwestra

Zdecydowana większość czworonogów boi się huku. Co zrobić, aby choć troszkę złagodzić paniczny strach naszego pupila? Jak pomóc mu przetrwać tą długą noc z głośnymi fajerwerkami i krzykami.

Symbole na metkach

Pranie, z pozoru wydaje się być niezwykle prostą czynnością. Wkładasz ubrania do pralki, dodajesz płyn lub proszek, nastawiasz i po pewnym czasie wyjmujesz czyste rzeczy. Gorzej, jeśli wyjmujesz coś, co nie wygląda już tak samo, jak przed praniem. Jak to możliwe? Może jednak warto było stosować się do zaleceń producenta pokazanych na metce? Tylko, co one oznaczają? Rozszyfrowujemy je dla Was.

Sylwestrowe zwyczaje i przesądy

Teorii na temat historii tej najsłynniejszej nocy roku jest wiele. Jedna z nich początków sylwestrowych zabaw upatruje w pogańskich bachanaliach. Inna mówi o papieżu Sylwestrze II, który w 999 r.n.e pełen obaw oczekiwał na przyjście końca świata.

Być blisko - czyli jak nie zapomnieć o esencji Świąt Bożego Narodzenia [wywiad]

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spędzony razem, w gronie najbliższych, w domu rodzinnym. To wspólne kolędowanie, zapach wigilijnych potraw, dzielenia się płatkiem i ... oczywiście czar prezentów. Niestety w dzisiejszych czasach dopięcie wszystkiego na ostatni guzik to nie lada wyzwanie i święta z magicznego momentu coraz częściej stają się kolejną gonitwą i żmudnym obowiązkiem. Jak nie stracić magii świąt i gdzie szukać tej esencji? Rozmawiamy z Panią Erną Grońską – Petniak, koordynatorką kampanii Love&Care.

Historia świątecznych kartek

Żaden mail, mms, czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej świątecznej kartki. Na szczęście z roku na rok zainteresowanie bożonarodzeniowymi pocztówkami jest coraz większe.

Świąteczne pierniki - przepisy

Pierniczki to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia. Ich dekorowanie może stać się wspaniałą rozrywką dla Ciebie i Twoich dzieci. Dziś proponujemy super przepis na pierniczki i cynamonki, a także pyszny domowy lukier.