Wigilijne przesądy

Niektórzy wierzą, że jaka Wigilia taki cały przyszły rok. Dlatego 24 grudnia trzeba wstać wcześnie, być uśmiechniętym i uprzejmym dla ludzi. Nie należy nic pożyczać i za żadne skarby nie wolno położyć się w ciągu dnia.

Ubieramy świąteczną choinkę

No właśnie, jak to jest z tym ubieraniem? Czy dorośli dopuszczają dzieci? Czy każą im patrzeć z boku, w obawie przed zniszczeniem choinkowych bombek?

Za chwilę święta - zrób rodzinną sesję fotograficzną!

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, o czym już od początku listopada przypominają nam reklamy w internecie, radiu, telewizji i na ulicach. Swoją propozycję na tę okazję mają również fotografowie ...

Naturalne barwniki do jajek - Zrób to sam! [DIY]

Wielkanocny zwyczaj barwienia jajek jest piękny, lecz wiele mam nie chce używać do tego chemii. Jeśli do kolorowania jaj użyjemy naturalnych składników, to możemy bez obaw bawić się z dzieckiem, apotem podać mu takie jajka do jedzenia. Jak zabarwić jajka do święconki i do wielkanocnego stroika w naturalny sposób? Nic trudnego, mamy na to sprytny przepis

Zrób pyszne pączki w domu! Mamy przepis!

Zachęcamy do usmażenia pączków w domu. Dziś przepis na pyszne pączki.

Sery francuskie

Francja to bez wątpienia raj dla smakoszy serów. Francuskie sery zachwycają jakością, formą i niepowtarzalnym smakiem. Są nieodzownym elementem tradycyjnych posiłków i apetycznie zdobią stoły francuskich restauracji.

Sposoby na uszkodzony mebel

Zadrapana szafa? Odciśnięta filiżanka na stoliku? Zaschnięta stearyna na komodzie? W sprzedaży jest wiele środków do pielęgnacji i odnawiania mebli. Ale może warto wypróbować sprawdzone, domowe sposoby.

Mrówki faraona

Mimo nazwy, mrówki faraona nie pochodzą z Egiptu. Ich ojczyzną są Indie skąd drogą morską trafiły do Afryki, a następnie do Europy. Ze względu na swoje pochodzenie mrówki lubią ciepło, a ich aktywność spada już w temperaturze 14°C.

Świnka morska w domu

Świnka morska wywodzi się z Peru. Pierwsze wzmianki o jej domowej hodowli pochodzą z 3000 r.p.n.e. Wśród Inków to małe zwierzątko było obiektem kultu religijnego o czym świadczą chociażby odkryte· grobowce ze zmumifikowanymi ciałami tych futrzaków.

Rodzaje naczyń do piwa

Ogromny wpływ na smak i aromat trunku ma sposób jego przechowywania oraz temperatura podania. Ale czy wiesz, że niezwykle ważne są również rodzaj, kształt i temperatura naczynia w którym serwowane jest piwo?