Podróże z dzieckiem

Wiele młodych mam obawia się, że po urodzeniu dziecka będą musiały zrezygnować z dotychczasowego życia, wyjazdów i podróży. Nie jest to na szczęście prawda, ponieważ nawet z kilkutygodniowym maluchem można podróżować i zwiedzać nowe zakątki. Wystarczy tylko dobrze się przygotować, a wspólne wojaże będą przyjemnością. Obecnie dostępnych jest wiele ułatwień, które umożliwiają sprawną opiekę nad dzieckiem nawet poza domem. Jeżeli dziecko jest zdrowe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojechać z nim na wakacje po Polsce lub wybrać się samolotem za granicę. Oczywiście przed wyjazdem warto skonsultować stan dziecka z lekarzem, ewentualnie wykonać zalecane szczepienia i badania.

Najlepiej, jeżeli podróż odbywa się własnym samochodem. Dzięki temu czas jazdy można dopasować do trybu dziecka. Niemowlak najczęściej większość czasu przesypia. W trakcie postoju trzeba nakarmić i przewinąć malca, wskazany jest również spacer na świeżym powietrzu. Przed wyjazdem warto zadbać o wygodny, a przede wszystkim bezpieczny fotelik i wszystkie potrzebne akcesoria.

Podróż samolotem również jest możliwa. Ważne tylko, aby dziecko przebywało blisko rodziców i było karmione na żądanie. Niezbędny jest również bagaż podręczny, w którym powinny znaleźć się pieluszki, chusteczki, posiłki, napoje oraz zabawki. Wybierając miejsce wypoczynku, należy upewnić się, czy w hotelu panują dobre warunki higieniczne oraz, czy w pobliżu jest lekarz. Dzięki temu podróż będzie udana, a maluszek już od pierwszych miesięcy życia zacznie poznawać świat.