Questing w Parku Etnograficznym w Tokarni

Jeden z najnowszych trendów światowej turystyki – questing cieszy się coraz większą popularnością w woj. świętokrzyskim. Z początkiem marca ruszył kolejny, duży projekt questingu.

Wyspa Spokoju – Djerba

Ten wyjazd był lekiem na całe zło zbliżającej się zimy. Po naszym krótkim lecie, spędzonym nad Bałtykiem, chcieliśmy przedłużyć sobie ostatnio nabytą witalność słońcem z południa. A przy tym miało być względnie niedrogo w stosunku do atrakcyjności oferty.

Lipcopad nad Bałtykiem - czyli Świnoujście miasto cudów.

Z radością, zapakowani po dach (wózek, łóżeczko, lodówka turystyczna, taczka dla żaczka, ciuszki i wiele innych koniecznych i niezbędnych rzeczy) wyruszyliśmy na utęsknione wakacje w ukochanym Świnoujściu.

Mały brzdąc w Bułgarii

Sięgając do przewodnika można przeczytać, że Sozopol jest najstarszym, leżącym na wybrzeżu Morza Czarnego bułgarskim miastem. W sezonie letnim tętni życiem, a w pozostałą część roku ta senna, rybacka wioska jest mekką malarzy, pisarzy i reszty artystycznych dusz.

Teneryfa z dzidziusiem

Nikt nie chciał doradzić nam, gdzie wybrać się na wakacje z maluchem. Doświadczeni znajomi twierdzili, ze powinno być blisko (bo kto o zdrowych zmysłach spędza w podróży więcej niż kilka godzin), cywilizowanie (bo skąd weźmiemy pampersy).

A może nad morze?

Nie od dziś wiadomo, że pobyt nad morzem hartuje. Nadmorskie powietrze działa kojąco na dziecięce drogi oddechowe i łagodzi objawy alergii. Jednakże, aby wypad na wybrzeże przyniósł oczekiwany efekt zdrowotny, powinien trwać co najmniej 2-3 tygodnie.

Sylwester na świecie

Niezależnie od miejsca zamieszkania tą wyjątkową noc przełomu starego i nowego roku większość z nas chce spędzić w szczególny sposób. Dla jednych będzie to szalona impreza, a dla tych z zasobniejszym portfelem, rejs do wybrzeży Copacabany. A jak spędzają Sylwestra inni obywatele świata?

Święta w Europie

W Polsce podczas Wigilii królują dania bezmięsne: karp, zupa grzybowa, pierogi z grzybami i kapustą. Tymczasem nasi europejscy sąsiedzi w ten świąteczny czas zajadają pieczone mięso, kiełbaski, a nawet lasagne.

Do Egiptu z bobasem - o czym trzeba pamiętać

Niektórzy twierdzą, że to głupota jechać z małym dzieckiem do Egiptu na wakacje, że na pewno skończy się to płaczem malca i nieprzespanymi nocami ... Ja jestem innego zdania - sama przetestowałam to ze swoją córką (wtedy mającą 1 rok i 4 miesiące).

Laponia - kraina Świętego Mikołaja

Przed 15. laty minister spraw zagranicznych Finlandii przekazał Laponię Świętemu Mikołajowi. Od tej pory ta odległa kraina stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie.